ZOBACZYĆ W INNYM ŚWIETLE – wprowadzenie do FOCUSINGU, 27 kwietnia (sobota), godz. 14:00-17:00

FOCUSING

A gdyby tak na chwilę zwolnić…

Spróbować założyć całkiem nowe okulary, żeby to najważniejsze, to czego nie dostrzegamy, co jest zamglone, nieczytelne lub czego nie da się tak od razu zobaczyć, mogło zostać dostrzeżone jako jasny i wyraźny obraz?

Zobaczyć w innym świetle… Spróbować otworzyć się na to, co czeka wewnątrz, w nas samych i pomiędzy nami…

Wsłuchać się w siebie i posłuchać siebie nawzajem…

FOCUSING

Focusing to bardzo delikatna praktyka uważności, w której uczymy się słuchać cichego szeptu naszego ciała, być w kontakcie ze sobą, ze swoją intuicją, z mądrością, która drzemie w naszym ciele. Kiedy nauczysz się dawać sobie taką uważność… to może stać się ogromną pomocą w zrozumieniu czego tak naprawdę chcesz, co jest sensem życia dla Ciebie. A kiedy doświadczysz głębi bycia wysłuchaną, wysłuchanym i zrozumianym… możesz zacząć w ten sam sposób słuchać innych.

Możesz też obudzić zaskakująco nowe, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, omijania przeszkód. Pozwolić sobie być bardziej uważnym i przyjazną dla siebie i dla innych. Odnaleźć ulgę w stałym napięciu i niezależność od zewnętrznych systemów przekonań.

Być może jednym z najcenniejszych i najpotężniejszych darów, jakie możemy dać drugiej osobie i sobie samym jest prawdziwe, głębokie wysłuchanie i zrozumienie, słuchanie z cichą, w pełni obecną uwagą, całym naszym jestestwem. Brzmi to prosto, ale jeśli jesteśmy uczciwi wobec siebie, nieczęsto potrafimy być ze sobą w taki sposób.

Focusing to potężne antidotum na stres, opresję i chaos czasów, w których żyjemy.

W codziennym życiu spędzamy tak dużo czasu skupiając uwagę na zadaniach i różnych problemach. Rozwiązujemy je zwykle posługując się rozumowaniem, analizowaniem lub po prostu reagujemy na to co nas spotyka niejako “z automatu”. Większość z nas ignoruje, albo nawet stara się uciszyć cichy głos z wnętrza, to co odczuwamy w ciele…

Focusing zaprasza Cię do innego podejścia… Do otwartości i zaciekawienia tym co w danym momencie czujesz, a co nie znalazło jeszcze sposobu na wyrażenie słowami. Ta metoda opiera się na przekonaniu, że zmiana jest zawsze możliwa. Jest to podejście, które zakłada, że nasze ciało ma swoją specyficzną mądrość i potrafi wejść w kontakt z rzeczywistością w sposób, który nie jest dostępny na innym poziomie, a który pozwala nam radzić sobie z problemami i rozwijać się.

FOCUSING POZWALA:

 • nauczyć się odczuwać to, co jest w Tobie najbardziej żywe i żyć pełniej czerpiąc z tego źródła,
 • akceptować i kochać siebie samego takim, jakim jesteś,
 • przekształcić „wrogów” w postaci samokrytycyzmu czy innych ograniczających „głosów wewnętrznych” w potężnych sprzymierzeńców,
 • pewnie podejmować decyzje,
 • realizować rozwój osobisty bez tradycyjnej terapii,
 • jeśli jesteś w terapii – pogłębić jej proces,
 • żyć w głębszym kontakcie z własnym fizycznym „ja”,
 • wyrażać siebie z większą jasnością, pewnością, głębią i autentycznością,
 • skontaktować się z pozytywną i twórczą energią życiową w sobie,
 • czuć się bardziej sobą,
 • doświadczać większej swobody, siły i radości w życiu.

 

PROWADZĄCA

imageMałgorzata Bochińska – certyfikowany trener i praktyk focusingu.

Jestem nauczycielem i praktykiem Focusingu przy The International Focusing Institute w Nowym Jorku. Prowadzę indywidualne sesje Focusingu oraz kameralne warsztaty online i stacjonarnie w Gdyni Orłowie. Ukończyłam dwuletni profesjonalny trening Focusingu z Charlotte Howorth i dzięki jej mądrości, skromności i niezwykłemu otwartemu programowi szkolenia mogłam uczyć się wielu różnych podejść i stylów od niezwykłych ludzi, nauczycieli, którzy praktykę Focusingu zintegrowali ze swoim życiem zawodowym

TERMIN

27 kwietnia (sobota)

godz. 14:00-17:00

INWESTYCJA – CENA PROMOCYJNA!

70 zł / osobę

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl,

sms: 507 154 782

wiadomość na Facebooku

osobiście w recepcji Centrum

*przy zapisach podaj imię, nazwisko oraz numer telefonu


Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem: PLAN WARSZTATÓW

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/6KWRVVu59