Joga

Zajęcia jogi w Trójmieście

GRUPA POCZĄTKUJĄCA  – poziom podstawowy – dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w praktyce jogi lub wracają do ćwiczeń po długiej przerwie.Poprzez asany (pozycje)przypomnisz sobie co oznacza doświadczanie swojego ciała,poszukasz właściwego dla siebie oddechu.Towarzyszyć Ci będzie koncentracja na ciele,na oddechu,na własnych odczuciach.Doświadczysz ruchu i zatrzymania,płynności i przepływu.To początek drogi do siebie…

GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA  – dla osób, które posiadają minimum rok systematycznej, świadomej praktyki z umiejętnością wykonywania samodzielnie pozycji odwróconych.

GRUPA OGÓLNA – przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących praktykę jogi jak i praktykujących regularnie od dłuższego czasu.

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Profilaktyka schorzeń kręgosłupa, znosząca stany bólowe pleców i uwzględniająca ograniczone możliwości wykonywania niektórych asan, także dla osób z ograniczeniami ruchomości stawów. Przed pierwszymi zajęciami konieczna jest konsultacja z osobą prowadząca zajęcia. Osoby, które wcześniej nie uczestniczyły w tego rodzaju zajęciach, zapisują się telefonicznie na rozmowę dotyczącą stanu zdrowia.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

Zajęcia przeznaczone dla pań od 14 tygodnia ciąży przebiegającej bez powikłań Specjalnie dostosowany program asan do potrzeb kobiet w ciąży składający się z pozycji łagodzących bóle kręgosłupa, wzmacniających układ nerwowy i regenerujących organizm. Podczas zajęć uczymy się świadomego oddechu, który pozwala przygotować się do porodu. Na pierwsze zajęcia proszę przynieść zaświadczenie od lekarza prowadzącego potwierdzające możliwość uczestniczenia w zajęciach jogi.

JOGA VINYASA

Vinyasa to moment kiedy ruch i oddech staje się jednością. Podczas tych zajęć skupimy się na integracji ciala, umyslu i oddechu. Dzięki płynnym, świadomym i okrągłym ruchom usprawniamy ciało, pobudzamy i umożliwiamy przepływ energii, zwiększając komfort życia codziennego.

Zajęcia przeznaczone dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania.


JOGA KUNDALINI

Joga świadomej przytomności i doświadczania. Joga Kundalini to znacznie więcej niż ćwiczenia. Jest to praktyka głęboko transformująca, oczyszczająca i wzmacniająca.

Zawiera wszystkie elementy jogi:

 • Zestawy asan (krije)
 • Relaks
 • Medytacje – z zastosowaniem technik oddechowych, mantr i mudr.

Poprzez systematyczną praktykę:

 • Uelastycznisz ciało
 • Poprawisz formę i stan zdrowia
 • Zmniejszysz napięcia w ciele i zwiększysz odporność na stres
 • Uspokoisz myśli, emocje i poprawisz koncentrację
 • Zyskasz świadomość swojego ciała

Praktyka ta pomaga również porzucić stare wzorce, które blokują Cię przed życiem w tu i teraz oraz osiągnięciem pełni Twoich możliwości. Zajęcia dostosowuję do grupy, więc nie jest ważne jakie masz doświadczenie w jodze, ile masz lat, czy w jakiej jesteś kondycji. Ważne jest Twoje zaangażowanie podczas zajęć oraz systematyczność. W miarę regularnej praktyki odczujesz efekty.

Przygotowanie do zajęć:

 • Standardowo zapraszam na ok. 10 minut przed zajęciami
 • Przygotuj na zajęcia wygodny strój, który nie krępuje ruchów i w którym dobrze  się czujesz (np. bawełniana koszulka, legginsy, spodnie dresowe itp.)
 • Nie jedz obfitych posiłków co najmniej 2 godziny przed rozpoczęciem zajęć
 • Podczas zajęć ćwiczymy boso
 • Możesz mieć ze sobą wodę do picia. Przy czym zaleca się pić po zajęciach, a nie w trakcie