JOGA

DSC_6357

GRUPA POCZĄTKUJĄCA  – poziom podstawowy – dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w praktyce jogi lub wracają do ćwiczeń po długiej przerwie. Zajęcia są prowadzone metodą B.K.S. Iyengara. Poprzez asany (pozycje jogi) przypomnisz sobie, co oznacza doświadczanie swojego ciała i poszukasz właściwego dla siebie oddechu. Towarzyszyć Ci będzie koncentracja na ciele, na oddechu oraz na własnych odczuciach. Doświadczysz ruchu i zatrzymania. Płynności i przepływu. To początek drogi do siebie.

 


GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA  – dla osób, które posiadają minimum rok systematycznej, świadomej praktyki z umiejętnością wykonywania samodzielnie pozycji odwróconych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach średniozaawansowanych jest samodzielne wykonywanie salamba sarvangasany i salamba sirsasany.


GRUPA ZAAWANSOWANA – Warunkiem uczestnictwa w zajęciach zaawansowanych jest samodzielne wykonywanie salamba sarvangasany i salamba sirsasany.

 


GRUPA OGÓLNA – przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących w praktyce jogi, jak i praktykujących regularnie od dłuższego czasu.


JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Profilaktyka schorzeń kręgosłupa, znosząca stany bólowe pleców i uwzględniająca ograniczone możliwości wykonywania niektórych asan (także dla osób z ograniczeniami ruchomości stawów). Przed pierwszymi zajęciami zalecamy konsultację z osobą prowadzącą zajęcia.

 


JOGA KUNDALINI

To znacznie więcej niż ćwiczenia. Jest to praktyka głęboko oczyszczająca, transformująca i wzmacniająca. Zawiera wszystkie kluczowe elementy jogi. Doświadczysz ćwiczeń, relaksu, medytacji z zastosowaniem technik oddechowych, mudr i mantr.

Poprzez systematyczną praktykę: uelastycznisz ciało, poprawisz formę i stan zdrowia, zmniejszysz napięcia w ciele i zwiększysz odporność na stres, uspokoisz myśli, emocje i poprawisz koncentrację.

Zyskasz świadomość swojego ciała. Praktyka ta pomaga również porzucić stare wzorce, które blokują Cię przed życiem w tu i teraz oraz osiągnięciem pełni Twoich możliwości.