YIN YOGA W DŹWIĘKACH MIS TYBETAŃSKICH- 5 grudnia (niedziela), g. 17:00-20:00

Untitled design(14)

YIN YOGA

Yin joga opiera się na filozofii Tao – pierwiastków Yin i Yang, które na zasadzie kontrastów (ciemny – jasny, ciepły – zimny, miękki – twardy, kobiecy – męski) dopełniają się ze sobą – tworząc wzorce całej egzystencji. Gdy te aspekty znajdują się w równowadze – mówimy wtedy o zdrowiu i harmonii.


Nasze ciało również składa się z tkanek Yin i Yang. Mięśnie, krew oraz skóra to tkanki Yang (ciepłe i elastyczne). Natomiast kości stawy, więzadła to tkani Yin (zimne i plastyczne).


Style yang jogi (astanga, vinyasa, hatha) generalnie skupiają się na mięśniach i stosują rytmiczne, powtarzające się ruchy, by naciskać na włókna i komórki mięśni.


Jednak tkanki yin, będąc bardziej suche i mniej elastyczne, mogą zostać uszkodzone, gdy będą w ten sposób naciskane. Nasze bardziej plastyczne tkanki, by być stymulowane i stawać się silniejsze, lubią delikatny nacisk, stosowany przez dłuższy okres, i go wymagają.


Jednak w odróżnieniu od form dynamicznych – yang, które skupiają się na wykorzystaniu ruchu do rozgrzewania, rozciągania i przede wszystkim wzmacniania mięśni, działania yin jogi oddziałują na pozostałe, tak często pomijane tkanki głębokie – ścięgna, kości, stawy oraz powięź.

Szczególnie ważna jest praca z powięzią, ponieważ aż 30% mięśni stanowi tkanka łączna.

Tak naprawdę ona kontroluje elastyczność i rozciągliwość oraz zarządza zakresem ruchów mięśni (natomiast komórki mięśniowe zarządzają siłą).

Będąc elastycznymi i wilgotnymi, mięśnie lubią tę formę ćwiczeń i dobrze na nią reagują.

Wzbogaceniem całości praktyki jest połączenie ze spokojnymi dźwiękami mis grających, które wypełnią przestrzeń delikatnymi pulsacjami. Dźwięki te grają w częstotliwościach zbliżonych do naturalnych częstotliwości ciała człowieka co szczególnie ciekawie odczuwalne jest podczas pracy z ciałem w ruch i bez ruchu.

Będąc elastycznymi i wyciszonymi stwarzamy mięśniom doskonałe warunki do regeneracji, świadomości przestrzeń do spokojnej obserwacji.

OPIS WARSZTATU

Podczas warsztatu

  • sesja YIN YOGI w akompaniamencie mis tybetańskich
  • sesja relaksacyjna Misy i Gongi
  • wspólna wymiana doświadczeń, pytania

PROWADZĄCY

Grace_Sesja Luksfera-118

Grace Korcz Piasecka – Joga

Tę podróż rozpoczęłam już 13 lat temu, kiedy mama zabrała mnie na zajęcia jogi. Regularne ćwiczenia przyniosły ulgę moim plecom i kolanom, które bolały po intensywnych treningach koszykówki. Zaczęłam dostrzegać jak duży wpływ na moją postawę i sylwetkę ma joga, ale przede wszystkim jak wpływa na mój sposób myślenia i oddech. Ukończyłam studia podyplomowe na warszawskim AWFie „Joga i relaksacja” pod okiem Janusza Szopy. Regularnie biorę udział w warsztatach, pogłębiając swoją wiedzę. Od pięciu lat prowadzę regularnie zajęcia w grupach i indywidualne oraz podczas różnych wydarzeń w przestrzeni miejskiej.

Jakub Leonowicz

Jakub Leonowicz – Misy i Gongi

Dyplomowany masażysta, terapeuta. W swojej praktyce łączy techniki głębokiej pracy z tkankami z wykorzystaniem filozofii wschodu oraz z rozluźnieniem na poziomie mentalnym. Duży nacisk kładzie na balansowanie napięć fizycznych z psychicznymi oraz wewnętrznym stanem duchowym. Trójmiejski muzyk, DJ oraz producent nagrań relaksacyjnych.

TERMIN

5 grudnia, niedziela

g. 17:00-20:00

 CENA

120 zł

ZAPISY

centrum@jogapilates.pl

sms: 507 154 782

wiadomość na Facebooku

lub osobiście w recepcji Centrum