JOGA&PILATES: HARMONIA CIAŁA I UMYSŁU – warsztat wyjazdowy z Moniką i Anią – 21-23 października

Untitled design(2)

 

Zapraszamy Cię na weekend dedykowany świadomej pracy z Twoim ciałem i umysłem, aby osiągnąć pełną harmonię. Dynamika pilatesu oraz spokój i równowaga jogi pozwolą Ci przywrócić balans, zarówno w obszarze wyciszenia, jak i energii. Znajdziemy się pomiędzy działaniem i bezruchem, aktywnością i regeneracją, dynamiką i odpuszczeniem: pomiędzy jogą i pilatesem. 

Pilates wywodzi się z kultury zachodu, jednak twórca metody czerpał z jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. 

Joga jest aktywnością, która harmonizuje z formami pracy z ciałem opartymi na uważności, świadomym ruchu i przepływie energii. 

Na październikowym warsztacie HARMONIA CIAŁA I UMYSŁU dotykać będziemy miejsc wspólnych jogi i pilatesu. Dzięki pracy na głębokich obszarach naszego ciała oraz mobilizacji centrum nauczymy się uwalniać napięcia spowodowane stresem czy przeciążeniem. Będziemy budować umiejętność wyprowadzania świadomego i zniuansowanego ruchu, który pozwala cieszyć się sprawnością oraz psychofizycznym dobrostanem. Odkryj piękno jogi w pilatesie, którym zbudujesz swój gorset mięśniowy, wzmocnisz mięśnie bez ich rozbudowy i zredukujesz bóle kręgosłupa.

CO NA CIEBIE CZEKA:

☀ RUCH – Doznasz zróżnicowanych form świadomej pracy z ciałem- joga i pilates. Poprzez aktywność fizyczną dotrzemy do potrzeb i pragnień, które wysyła nam nasze kobiece ciało.

Joga i pilates dla kręgosłupa, na stres, joga regeneracyjna, pilates z akcesoriami,  automasaż powięziowy, relaksacja, medytacja, oddech itd.

☀ RELAKS w aromaterapeutycznej saunie i banii na świeżym powietrzu… Czy nie brzmi to wspaniale?

☀ Relaksacyjny koncert mis i gongów tybetańskich oraz mis kryształowych – terapia dźwiękiem

☀ Pyszne, zdrowe jedzenie – wegetariańskie posiłki, jednocześnie lekkie i energetyczne, byś miała  siłę na realizację całego programu wyjazdu.

☀ Bliskość natury – każdy nasz wyjazd odbywa się w miejscach gdzie natura odgrywa główną rolę. Spędzamy czas wśród zieleni, wód, w spokoju i ciszy, co gwarantuje odcięcie się od zgiełku miasta, pędzącej rzeczywistości.

☀ Masaże i warsztat ceramiki (opcjonalnie) – bogata oferta dodatkowo płatnych masaży, które uzupełnią Twój proces relaksu. W momencie spaceru w Kadynach zachęcamy do wzięcia udziału w warsztacie arteterapii- ceramiki, która uczy uważności i zatrzymuje nas na moment. Stworzymy wyjątkowy przedmiot z motywem serca, któremu później nadamy osobisty wydźwięk…

☀ Niezapomniana atmosfera-na wyjazdach nie brakuje śmiechu, łez wzruszenia, zawiązywania się nowych relacji i wymieniania doświadczeń. Spędzamy inspirujące i niezapomniane chwile!

DLA KOGO

Dla każdego, kto chce się zregenerować, odpocząć, zharmonizować wśród natury a przy tym zadbać o swój umysł i ciało. Możesz, ale nie musisz mieć doświadczenia w praktyce  ruchowej jaką jest pilates, wystarczy Twoja chęć oraz otwartość do świadomego dbania o lepsze samopoczucie, zdrowy tryb życia.

OSOBY PROWADZĄCE

DSC_6404

Monika Żółkoś 

Moja praktyka i nauczanie jogi wyrosło z fitnessu, w którym jako instruktor i trener personalny mam piętnastoletnie doświadczenie. To tu zdobyłam wiedzę o anatomii i fizjologii człowieka, zyskałam perspektywę rehabilitacyjną, uzależniłam się od aktywnego stylu życia. Szybko jednak joga dała mi lekcję przekraczania fitnessu, otworzyła przede mną nieprzeczuwane wcześniej możliwości ciała, emocji i ducha.

Joga nauczyła mnie patrzeć na człowieka holistycznie. Pokazała odpowiedzialność, a jednocześnie piękno pracy z ludzką energią. Jedną z najważniejszych korzyści, które przyniosło mi życie z jogą, jest poczucie bycia w ciągłym rozwoju oraz doświadczenie teraźniejszości – kiedy jestem na macie, naprawdę jestem „tu i teraz”. Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wspaniałych nauczycieli: Agatę Biernat, Katarzynę Karczewską, Gosię Stanisławską. U każdej z nich zaciągnęłam dług wdzięczności. Jednak najważniejszym nauczycielem pozostaje dla mnie uczeń. To osoby, które przychodzą na moje lekcje, pozwalają mi się rozwijać, uczą mnie zindywidualizowanego podejścia, dają namysł i radość.

 

 

277669753_4926197660827313_1989658854622484249_n

Ania Hapter-Pokrzywińska

Pasjonatka aktywność fizycznej w jej prozdrowotnej formie.

Fitnessowo wykształcona przez ProFi Fitness School ( Aerobics &Step Instructor, Stretching Instructor,TBC) oraz Pilatesowo przez Body Balanced Pilates School (Praca na matach I i II stopień, Grupa Zwiększonego Ryzyka : Senior, Zdrowy kręgosłup, Trener Personalny CORE).

Nastawiona na rozwój i pogłębianie wiedzy w kierunku terapii dlatego ukończyła Akademię Zdrowego Kręgosłupa Open Mind i jest certyfikowanym Trenerem Terapeutą o specjalizacji ‘Kręgosłup i Senior’.

Funkcjonuje w trybie szkoleń i warsztatów – Trening Mięśni Dna Miednicy, Metoda Feldenkraisa, Praca z Powięzią, Pilates w rehabilitacji , Pilates z przyborami czy Warsztaty Terapeutyczne.

Człowiek posiada naturalną potrzebę ruchu. Aktywność ruchowa nie jest celem samym w sobie, ale jest narzędziem do sprawnego funkcjonowania zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej. Kiedyś skupiałam się głównie na Pilatesie, obecnie wiem, że nie ma jednej idealnej formy ruchu i tylko łączenie różnych praktyk daje optymalne efekty. Celem jest ciało tak skoordynowane, aby poruszało się minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego, jak funkcjonuje.

Moim celem na dziś jest identyfikacja potrzeb drugiego człowieka i zaproponowanie mu adekwatnych narzędzi. Jeden potrzebuje pilatesowego orderu, drugi rozciągania przykurczonych mięśni czy uwalniania napięć powięziowych, kolejny z kolei relaksacji i medytacji. Wszechstronność nauczyciela determinuje challenge jakim jest CZŁOWIEK XXI WIEKU.

 

KIEDY

21 – 23 października ( od piątku do niedzieli )

GDZIE

Pensjonat UZDROWISKO SIEBIE BLISKO w Tolkmicku

http://www.uzdrowisko.love/

Dojazd we własnym zakresie, jeśli nie posiadasz własnego środka transportu, pomożemy Ci go zorganizować 🙂

CENA

890 zł (od piątku do niedzieli)

Cena obejmuje:

-zakwaterowanie w pokoju 2/3/4 osobowym,

-wyżywienie 3 posiłkowe – wegetariańskie (śniadanie, lunch, obiadokolacja),

-całodzienny dostęp do wody, herbaty, kawy,

-zaplanowane zajęcia i warsztaty,

-relaksacyjny koncert mis i gongów tybetańskich oraz mis kryształowychterapia dźwiękiem

 

Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem udziału. Dane przesyłamy w momencie zapisu.

ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

sms/tel: 507 154 782
lub osobiście w Centrum

*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj Nas o tym w momencie zapisu.

Wyjazd odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników!

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany osoby prowadzącej z przyczyn niezależnych od nas.

OPINIE

Opinie - JOGA CIĄŻA(2)

Opinie - JOGA CIĄŻA