PODRÓŻ SZAMAŃSKA PO PRZEWODNIKA DUCHOWEGO – warsztat dla początkujących – 4 grudnia (niedziela), godz.15:00-20:00

 

308107753_5428930877220653_2744944765800348420_n

Szamanizm jest jedną z najstarszych duchowych i uzdrowicielskich tradycji ludzkości obecnych na całej Ziemi. Jego korzenie sięgają początków ludzkości i leżą u podstaw każdej ze znanych kultur.

To nie filozofia czy religia, tylko praktyczne techniki, metody i wierzenia, oparte na umiejętności korzystania z praw Natury i Kosmosu. W tradycjach szamańskich wspólna jest wiara w istnienie duchów i świata duchowego, z którego pochodzi wiedza, moc i uzdrowienie. A także przekonanie, że wszystko co istnieje posiada duszę lub ducha.

Podstawowym założeniem szamanizmu jest istnienie świata duchów.
I tak na przykład, amerykański antropolog Michael Harner zwraca uwagę w swojej książce „Droga szamana”, że klasycznej techniki szamańskiej tradycyjnie praktykowanej na całym świecie, tj. podróży szamańskiej, łatwo mogą się nauczyć i praktykować ludzie zachodu.

Używając rytmicznego bębnienia doświadczamy zmiany stanu świadomości, który pozwala duszy podróżować do tego, co tradycyjnie znane jest jako Świat Duchów. W wielu kulturach ten alternatywny wszechświat jest podzielony na trzy główne obszary: świat górny, świat środkowy i świat dolny.

W podróż szamańską udamy się do świata dolnego – świata siły, przodków, duchów i korzeni. Osobistego przewodnika duchowego znajdziesz właśnie tam, gdyż reprezentuje on siłę i moc, których potrzebujesz „tu i teraz”, w swojej ziemskiej wędrówce.

I taki jest cel naszego spotkania. Poznać swojego przewodnika duchowego.

Przeważnie przewodnicy przyjmują postać zwierząt, ale nie tylko. Zwierzęta te mają potężne duchy. Mogą one należeć do nich lub być użyte przez wyższą istotę, bóstwo, mistrza, do kontaktu z nami. Musisz wiedzieć że to przewodnik duchowy wybiera Ciebie, a nie Ty jego.

Co otrzymasz na warsztacie?

– Informacje o tym jak zacząć podróżować. Kim jest przewodnik duchowy i dlaczego należy go znać,
– Odbędziesz dwie podróże szamańskie.

Co należy ze sobą zabrać ?

– grzechotkę (jeśli nie masz grzechotki możesz ją stworzyć. Najprostsza metoda to mały słoiczek z ziarnami grochu lub czegokolwiek innego co będzie grzechotało) OBOWIĄZKOWO!
– opaskę na oczy (lub cokolwiek co zaciemni Ci oczy), ja na przykład używam chusty,
– notatnik i długopis do pisania,
– wodę do picia,
– otwartą głowę i serce.

Jak się przygotować?

– w dzień spotkania jedz lekko, nie przejadaj się,
– nie zażywaj alkoholu, narkotyków, konopii, środków psychoaktywnych,
– przyjdź w miarę wypoczęta/y na warsztat.

Przeciwwskazania do udziału w warsztacie

– choroby psychiczne,
– epilepsja.

OSOBA PROWADZĄCA

Edyta Szulc – Wieloletnia nauczycielka pracy z ciałem krocząca ścieżką duchowego rozwoju. Joginka, choreo i arteterapeutka. Masażystka zabiegu uwalniającego z ograniczeń umysłu- Access Bars oraz Access Facelift. Ukończyła dwuletnią szkołę doradztwa szamańskiego u Arvick Baghramian. Arvick Baghramian -psychoterapeutka i szamanka, która nauki pobierała u samego Jonathana Horwitza oraz Michaela Harnera.

TERMIN

4 grudnia, niedziela
g.15:00- 20:00

CENA

180 zł

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl
SMS-owo: 507 154 782
lub osobiście w Centrum

* przy zapisach podaj imię, nazwisko oraz numer telefonu
Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem:
https://jogapilates.pl/plan-warsztatow-2/