VINYASA JOGA każdy poniedziałek g. 8:20- 9:20 oraz g. 20:30-22:00

Zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia Vinyasa Yoga z Asią Moździerz-Kozłowską w poniedziałki o g. 8:20-9:20 oraz z Olą Szulc w poniedziałki o g. 20:30-22:00. W naszym Centrum możecie praktykować jogę opartą o metodę Iyengara, gdzie ważne jest zatrzymanie, precyzowanie pozycji, ale również mamy dla Was jogę związaną z płynnymi przejściami między asanami – Vinyasa Yogę.

Płynne przejścia z pozycji do pozycji, które uwarunkowane są wdechem i wydechem.Przepływ, miękki ruch, uwaga skoncentrowana na przepływie, na ciele, które gładko prześlizguje się z asany w asanę. To również koncentracja na oddechu – badanie jaki jest wdech, mój wdech, co przynosi, czym jest dla mnie wydech, co pomaga mi wypuścić.  Vinyasa to medytacja w ruchu. Potrzebujemy miękkiego ruchu, świadomości oddechu, koncentracji …skierowania myśli na jeden miękki tor.

Podczas bycia w ciele, obserwacji, co jakiś czas na powierzchnię wyłaniają się nasze uczucia. Jak czuję się teraz w asanie, jak działa na mnie sekwencja, ruch …przekładają się na pytania dotyczące mojego życia .Czy płynnie przechodzę z jednej sytuacji do drugiej, czy się zatrzymuję, blokuję…

Ola Szulc, która prowadzi dla Was zajęcia Vinyasa, tak opisuje swoje odczucia: ” Najwięcej radości daje mi chwila, gdy druga osoba znajduje nowe przestrzenie w swoim ciele, z których wcześniej nie zdawała sobie sprawy. Zauważa, że ruch może odbyć się inaczej- lżej, bardziej miękko, bez spinania, w harmonii z oddechem. Często dostaję informacje zwrotne, jak bardzo pomagają Wam ćwiczenia, jak korzystanie z nowych wzorców ruchowych ułatwia codzienne funkcjonowanie. To prawdziwa radość patrzeć jak pojawia się w Waszych ciałach przepływ. ”

Twoje ciało potrzebuje harmonii , daj mu vinyasa jogę.