TAO KOBIECOŚCI PIERWSZA WYSPA: „CUDOWNE” MERYDIANY I AFIRMACJA ŻYCIA-29 maja (niedziela), g.10:15-12:45

TAO

TAO KOBIECOŚCI
PIERWSZA WYSPA: „CUDOWNE” MERYDIANY I AFIRMACJA ŻYCIA
Ruch medytacyjny Qi Gong, medytacja z wizualizacją, afirmacją, ćwiczeniami oddechowymi i głosowymi
Oddech z Łona
„Jeśli chcesz aby eliksir uformował się szybko,
Po pierwsze pozbądź się iluzji.
Uważnie stój na straży duchowego lekarstwa;
Z każdym oddechem powróć do początków stworzenia.
Energia powraca, płynąc przez Trzy Wyspy;
Duch, zapominając, jednoczy się z Ostatecznością.
Przypływając w tę stronę, odpływając w tamtą,
Nie mając miejsca, odnajduje rzeczywistość.”

Zbliża się Dzień Kobiet i z tej okazji proponujemy Wam spędzić czas na afirmacji naszej kobiecości, mocy dawania i wspierania życia; w Sobie i innych.
Zapraszamy na wyjątkowy warsztat z Qi Gong i Mindfulness z użyciem metod głębokiej przemiany i relaksacji, które wspomagają siły witalne i zdrowie kobiece. Ten warsztat inspirowany jest energią tzw. Cudownych Merydianów i życiem Kobiet Taoistek w dawnych Chinach; a szczególnie Sun Bu-er (albo Pu-erh,孫不二, żyła c. 1119–1182). Sun była poetką i mistrzynią Qi Gong, która w wieku lat 51 została kapłanką Taoizmu i Mistrzynią Współ-Założycielką Toistycznej szkoły Quanzhen. Jest uważana za jedną z tzw. Siedmiu Nieśmiertelnych.
To pierwszy warsztat z serii Tao Kobiecości, Trzy Wyspy. Każdy z warsztatów koncentrować się będzie na innym Cudownym Merydianie i jednym z trzech centrów energetycznych Dan Tien w naszym ciele – w swoim poemacie Sun nazywa Dan Tien Wyspami – są to rezerwuary eliksiru energii, zdrowia i długowieczności. Według medycyny Dalekiego Wschodu, Cudowne Merydiany są tymi najważniejszymi, najgłębszymi rezerwuarami energii życiowej Chi, krwi i Yang. Jeśli praktykujemy połączenie z tymi merydianami przez Qi Gong, medytację i oddech – tak jak robiły to mistrzynie Taoizmu – nauczymy się czerpać z ich pokładów w momentach szczególnego zapotrzebowania.
W czasie tego warsztatu będziemy pracować z merydianem Obręczy Biodrowej Dài mài i „najniższym Dan Tien” (obszar miednicy). Merydian Dài mài opasuje lędźwia i jamę brzuszną; dowodzi, przewodzi, łączy i splata dół i górę ciała – wszystkie 12 „Zwyczajnych” merydianów i pozostałych 7 Cudownych. Utrzymuje stabilność i skupienie ciała. Jest „salonem” dla gości – co to dzieje się w obszarze Dài mài pokazuje czy jesteśmy gotowe na przyjęcie tego co przychodzi, czy jesteśmy otwarte na innych aby dzielili i współtworzyli nasze życie. Dài mài tworzy przestrzeń – sanktuarium dla nowych aspektów Nas Samych i życia: od potomstwa i partnerów seksualnych po nowe fazy życia, plany, projekty i pomysły. Tutaj chronią się najgłębsze tajemnice i pragnienia, tutaj łączymy się z tym Kim Jesteśmy i możemy być w pełni sobą. To przestrzeń prawdy, akceptacji i tworzenia.
Będziemy łączyć się z tą przestrzenią i energią w ruchu ze strukturą i formą Qi Gong, a także w ruchu spontanicznym, z oddechem, medytacją i wizualizacją. Będzie przewodzić nam afirmacja: ”Jestem Stabilna, Integruję, Uwalniam. Obejmuję to co nowe – Jestem otwarta na przemianę, oczyszczenie i stworzenie”. Będzie to czas na Spojrzenie w Siebie, uwolnienie tego co nam nie służy i dostrzeżenie tego co prosi o moc do rozkwitnięcia i otwarcia, moc do życia.
Jest to seria warsztatów dla kobiet które planują i chcą otworzyć się na Coś Nowego – pragną zaprosić i stworzyć nowe życie, projekt, pomysł, wejść w nową fazę – dla kobiet planujących potomstwo i kobiet w okresie peri- i menopauzy (którą Chińczycy nazywają Drugą Wiosną), dla tych które chcą z siłą, dynamizmem ale też w spokoju i z harmonią przeżywać i tworzyć swoje życie.
W trakcie warsztatu, przez połączenie ćwiczeń Qi Gong, i ruchu spontanicznego z dźwiękiem i wizualizacją, ćwiczeniami oddechowymi, a także medytacją, nauczysz się jak:
– oczyścić, wzmocnić i zharmonizować energię Merydianu Dài mài
– wzbogacić i czerpać z rezerwuaru eliksiru energii w Najniższym Dan Tien
– uwolnić stare i otworzyć się na nowe na poziomie fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym

Co przynieść:
3 lub 4 kartki papieru lub szkicownik, kolorowe kredki, długopisy lub flamastry; a także miękki, długi szal lub chustę do opasania się w talii.

Przeciwwskazania: ćwiczenia na rozluźnienie miednicy i oddechowe mogą nie być wskazane dla kobiet w ciąży lub z poważnymi problemami kręgosłupa i ciśnienia krwi ale w tym wypadku prowadząca zaproponuje alternatywne ćwiczenia.

PROGRAM

Część pierwsza (1 godzina)
Aktywacja i harmonizacja energii Merydianu Dài mài w ruchu i medytacji:
– powitanie i krąg otwarcia,
– rozgrzewka: aktywizacja merydianu Dài mài z ćwiczeniami na otwarcie i rozluźnienie napięć w miednicy,
– ćwiczenie dynamiczne Qi Gong z uzdrawiającym dźwiękiem dla Nerek, Serca i Potrójnego Ogrzewacza,
– ćwiczenie oddechowe na wzbogacenie eliksiru w Najniższym Dan Tien
Odnalezienie, ucieleśnienie i uwolnienie:
Część druga (1,5 godziny)
– medytacja połączenia z Dai Mai – jego jakość, odczucie wsparcia
– medytacja – afirmacja życia, otwarcie się na potencjał i zaproszenie Nowego – Medytacja: druga część pracy z Dai Mai – uwolnienie i zaproszenie
– ilustracja odczuć i wrażeń z powyższego ćwiczenia,
– nauka formy Qi Gong wspomagającej zdrowie kobiece,
– krąg pożegnalny.

Uczestnicy otrzymają ilustrowany opis pewnych ćwiczeń do własnej praktyki rozwijania świadomości emocjonalnej i budowania zdrowia.

OSOBA PROWADZĄCA

Agnieszka Sadraei-terapeutka z dyplomem Shiatsu Zen po studiach w London Shiatsu College i z długoletnią praktyką Qi Gong i medytacji. Jest członkiem The Shiatsu Society UK, a uczyła się od nauczycieli którzy studiowali z Shizuto Masunaga, twórcą Shiatsu Zen i Pauline Sasaki, jego najbardziej wpływową uczennicą. Osiągnięcie dyplomu wymagało pogłębionych studiów z zakresu medycyny orientalnej i zachodniej holistycznej anatomii, fizjologii i patologii. Agnieszka jest też nauczycielem Qi Gong Shibashi z linii Sifu Wing Cheung i Pre-Heaven Movement, a także terapeutą-trenerem powięzi kręgosłupa lędźwiowego przez ruch i wizualizację metodą Franklina. Agnieszka praktykuje i uczy medytacji Mindfulness z włączeniem ćwiczeń oddechowych. Głębokie przekonanie i doświadczenie terapeutycznej siły natury zainspirowało ją też do podjęcia kursu terapeuty Shinrin Yoku (Kąpieli Leśnych). Aby wykorzystać w pełni swoją wiedzę i doświadczenie, stworzyła autorską metodę pracy z ciałem zwaną Somatycznym Coachingiem Transformacyjnym.

KIEDY

29 maja, niedziela
g.10:15-12:45

CENA

100 zł

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl,
sms/telefonicznie: 507 154 782