PODRÓŻ SZAMAŃSKA po przewodnika duchowego z Edytą Szulc, 11 luty (sobota), g. 15:30-20:30

308107753_5428930877220653_2744944765800348420_n

Warsztat Szamański dla początkujących

Szamanizm jest jedną z najstarszych duchowych i uzdrowicielskich tradycji ludzkości obecnych na całej Ziemi.

Jego korzenie sięgają początków ludzkości i leżą u podstaw każdej ze znanych kultur. To nie filozofia czy religia, tylko praktyczne techniki, metody i wierzenia, oparte na umiejętności korzystania z praw Natury i Kosmosu.

W tradycjach szamańskich wspólna jest wiara w istnienie duchów i świata duchowego, z którego pochodzi wiedza, moc i uzdrowienie. A także przekonanie, że wszystko co istnieje posiada duszę lub ducha. Podstawowym założeniem szamanizmu jest istnienie świata duchów.

I tak na przykład amerykański  antropolog Michael Harner zwraca uwagę w swojej książce „ Droga szamana”, że klasycznej techniki szamańskiej tradycyjnie praktykowanej na całym świecie, tj. podróży szamańskiej, łatwo mogą się nauczyć i praktykować ludzie zachodu.

Używając rytmicznego bębnienia doświadczamy zmiany stanu świadomości, który pozwala duszy podróżować do tego, co tradycyjnie znane jest jako Świat Duchów. W wielu kulturach ten alternatywny wszechświat jest podzielony na trzy główne obszary: świat górny, świat środkowy i świat dolny.

W podróż szamańską udamy się do świata dolnego- świata siły, przodków, duchów i korzeni. Osobistego przewodnika duchowego znajdziesz właśnie tam, gdyż reprezentuje on siłę i moc, których potrzebujesz „tu i teraz”, w swojej ziemskiej wędrówce. Jak podkreślają Indianie Jivaro, każdy dorosły człowiek, czy o tym wie , czy nie, prawdopodobnie ma lub miał w dzieciństwie duchowego opiekuna, bo inaczej nie miałby mocy koniecznej do tego, by osiągnąć wiek dojrzały.

Przewodnicy duchowi przeważnie przyjmują postać  zwierząt… ale nie tylko. Zwierzęta te mają potężne duchy. Mogą one należeć do nich lub być użyte przez wyższą istotę, bóstwo, mistrza, do kontaktu z nami. Musisz wiedzieć że to przewodnik duchowy wybiera Ciebie, a nie Ty jego.

Czy takie podróżowanie jest bezpieczne?

Szamański stan świadomości jest bezpieczny ponieważ wchodzi się w niego siłą własnej woli , a ponieważ jest to stan, w którym panuje się nad zmysłami, można z niego w dowolnej chwili wyjść i powrócić do zwyczajnego stanu świadomości.

Co otrzymasz na warsztacie?

 • Informacje o tym jak zacząć podróżować. Kim jest przewodnik duchowy i dlaczego należy go znać.
 • Odbędziesz dwie podróże szamańskie
 • Otrzymasz moje wsparcie w zrozumieniu swojej podróży. Będziemy się dzielić doświadczeniami w kręgu.

Co należy ze sobą zabrać ?

 • grzechotkę( jeśli nie masz grzechotki możesz ją stworzyć. Najprostsza metoda to mały słoiczek z ziarnami grochu lub czegokolwiek innego co będzie grzechotało) OBOWIĄZKOWO!
 • opaskę na oczy ( lub cokolwiek co zaciemni Ci oczy), ja na przykład używam chusty
 • notatnik i długopis do pisania
 • wodę do picia
 • otwartą głowę i serce

Jak się przygotować?

 • w dzień spotkania jedz lekko, nie przejadaj się
 • nie zażywaj alkoholu, narkotyków, konopii, środków psychoaktywnych
 • przyjdź w miarę wypoczęta/y na warsztat

Przeciwwskazania do udziału w warsztacie

 • choroby psychiczne
 • epilepsja

Osoba prowadząca

Edyta Szulc – Wieloletnia nauczycielka pracy z ciałem krocząca ścieżką duchowego rozwoju. Joginka, choreo i  arteterapeutka. Masażystka zabiegu uwalniającego z ograniczeń umysłu- Access Bars oraz Access Facelift.

Ukończyła  dwuletnią szkołę doradztwa szamańskiego u Arvick Baghramian i nadal pobiera od niej nauki.

Arvick Baghramian  to psychoterapeutka i szamanka,  która uczyła się u samego  Jonathana Horwitza oraz w Fundacji Studiów Szamańskich Michaela Harnera w USA.

Więcej o prowadzącej: https://www.facebook.com/VOVAEdytaSzulc

Termin

11 luty, sobota

g. 15:30- 20:30

Cena

200 zł od osoby

*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj nas o tym w momencie zapisu.

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

SMS-owo: 507 154 782

na Facebooku

*przy zapisach podaj imię, nazwisko oraz numer telefonu


Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem:
https://jogapilates.pl/plan-warsztatow-2/