PILATES

DSC_6586

GRUPA POCZĄTKUJĄCA – dla osób rozpoczynających praktykę lub po dłuższej przerwie w ćwiczeniu. Podczas zajęć nauczysz się zasadniczych podstaw Pilatesu, takich jak prawidłowa postawa ciała, oddech, koncentracja, precyzja w wykonywaniu sekwencji ruchowych.


GRUPA OGÓLNA – przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących praktykę pilatesu, jak i praktykujących regularnie od dłuższego czasu.


PILATES DLA KRĘGOSŁUPAzajęcia wzmacniające i rozciągające mięśnie stabilizujące kręgosłup oparte na metodzie Josepha Pilatesa. Uczymy się pracy z Centrum ciała – naturalnym gorsetem mięśniowym pobudzanym pracą przepony. Podczas zajęć koncentrujemy się na precyzji i płynności ruchów poprzez odpowiednią pracę miednicy, oddechu i mięśni głębokich. Zajęcia ze sprzętem pilatesowym.

czwartki, godz. 9:00-10:15 oraz godz. 16:00-17:15

Prowadząca: Ania Hapter-Pokrzywińska


WSPÓŁCZESNY PILATES – Pilates współczesny jest dostosowany do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Sprawdzi się doskonale u osób wykonujących pracę siedzącą. Zajęcia urozmaicają pilatesowe akcesoria, np. piłki, magic circles, rollery czy heavy balle. Dopełniają one precyzję ruchów.

Praktyka idealna dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z pilatesem, lecz ma obawy, co do swoich możliwości na pilatesie klasycznym

wtorki, godz. 17:30-18:45

Prowadząca: Karolina Rogaczewska


PILATES KLASYCZNY – zajęcia ściśle oparte na wersji stworzonej przez Josepha Pilatesa. W odpowiedniej kolejności, koncentrując się na systematycznych ruchach rozgrzewamy ciało, pobudzamy do pracy mięśnie dna miednicy, mięśnie głębokie i odciążamy kręgosłup. W skupieniu i z pełną precyzją nadajemy ciału elastyczność i koordynację ruchową.

Poziom zaawansowania: dla osób praktujących już pilates, niebędących zupełnie początkującymi w praktyce.

wtorki, godz. 19:00-20:15

Prowadząca: Ola Szulc


PILATES PERSONALNY na reformerze – indywidualna praktyka z nauczycielem. Dla każdego, kto chce poznać możliwości swojego ciała i swój zakres ruchowy. Trening szczególnie efektywny dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, skłonnych do chodzenia w lekkim pochyleniu i częstej pracy przy komputerze (odcinek szyjny). Gimnastyka na reformerze jest bezpieczna, dostosowana indywidualnie do każdej osoby.

Nie ma przeciwwskazań wiekowych ani wymagań, co do stopnia zaawansowania. Podczas treningu personalnego kontakt „jeden na jeden” jest kluczowy – instruktor jest w stanie zrozumieć Twoje potrzeby, oczekiwania, dolegliwości z jakimi przychodzisz oraz, co najważniejsze, skupia swoją uwagę tylko na Tobie.

z Beatą Oganowską

Więcej informacji: https://jogapilates.pl/trening-personalny-na-reformerze/