METODA FELDENKRAISA – ŁOPATKI stabilne czy mobilne – 14 i 15 października (sobota, godz. 15:00-19:30 / niedziela, godz. 10:00-15:45)

Metoda Feldenkraisa (Facebook Cover) (Facebook Post (Landscape))CZYM JEST METODA FELDENKRAISA?

Dwudniowy warsztat dla wszystkich ciekawych siebie, pragnących odnaleźć lekkość i przyjemność w ruchu. Także tych, którzy być może nie odnaleźli się w innych formach ćwiczeń, ale czują potrzebę i ciekawość ruchu.

Ruchu przyjemnego, przyjaznego i zdrowego. Nie nastawionego na rywalizację, na dopasowanie się do tempa i zakresu wymyślonego przez innych. Ruchu, którego sami świadomie jesteśmy autorami i obserwatorami.

Ruchu, w którym uczymy się jak dbać o siebie.

Na październikowym warsztacie przyjrzymy się w szczególności okolicy łopatek. Składają się na nią nie tylko same łopatki, ale i kończyny górne, kręgosłup piersiowy oraz szyja.

CO CZEKA CIĘ NA WARSZTACIE?

ŁOPATKI – STABILNE CZY MOBILNE CZYLI O OBRĘCZY BARKOWEJ I OKOLICACH

Czy zdarzyło ci się kiedyś skakać z dmuchanego materaca do wody?

Takie podłoże nie daje oparcia przez co nie polecimy ani daleko, ani precyzyjnie. Do wygenerowania siły potrzebne jest stabilne oparcie.

Nie inaczej jest w przypadku łopatek i kończyn górnych, dla których łopatki są oparciem.

Ale łopatka też musi mieć ruchomość, by swobodnie móc się poruszać względem żeber i kręgosłupa, umożliwiając kończynie górnej na pełen zakres ruchu. Warto też wiedzieć, że mięśnie łopatek w dużym stopniu przyczepiają się do kręgosłupa piersiowego i szyjnego. Zatem kontrola nad łopatkami to też kontrola nad szyją i kręgosłupem.

To praca zespołowa – pracując nad jednym elementem pracujemy nad pozostałymi. Pracując nad łopatkami oddziałujemy tak samo na kręgosłup i vice versa.

Temu właśnie będziemy się przyglądać na najbliższym warsztacie. Lekcje, które zrobimy przybliżą nas do większej świadomości i kontroli tego obszaru. A co za tym idzie łatwiejszego, zdrowszego, lżejszego i przyjemniejszego ruchu.

DLA KOGO?

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących oraz tych, którzy już metodę znają.

Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie, własnego rozwoju, czy poprawy swojej sprawności, ruchomości i zdrowia.

Warsztaty Metodą Feldenkraisa są dla osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to, co dotychczas znane. Dla tych, którzy pragną zrobić kolejny krok, by znaleźć większą niezależność od istniejących w sobie ograniczeń.

To warsztaty także dla tych, którzy pracują z innymi poprzez ruch. Dla rehabilitantów, instruktorów ruchu, nauczycieli WF, jogi, sportowców, trenerów – wszystkich tych, którzy chcą powiększyć swoją wiedzę o ruchu i wykorzystać ją w swojej pracy zawodowej.

Warsztaty są dla każdego, niezależnie od stanu sprawności fizycznej. Ale jeśli masz jakieś ograniczenia i nie masz pewności czy te warsztaty są dla ciebie, zadzwoń lub napisz i wspólnie zastanowimy się nad najbardziej odpowiednią metodą ćwiczenia Metodą Feldenkraisa.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu, nie musi być sportowe. Polecamy długie spodnie i długi rękaw oraz skarpetki (bez obuwia). Na warsztacie często wykonujemy ruchy poślizgu po podłodze.

Ćwiczymy na podłodze na kocach. Koce są na miejscu, choć zachęcamy do przyniesienia czegoś własnego (kawałek materiału wystarczy), by położyć na kocu.

PRZECIWWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE

Zasadniczo nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń/lekcji Metodą Feldenkraisa, ale mogą występować przeciwwskazania do konkretnych ruchów związane z różnymi istniejącymi medycznymi uwarunkowaniami.

Zwykle większość osób ma tę świadomość co wolno, a czego nie w danej sytuacji. Na przykład po wymianie biodra nie można przesadzać z rotacją i zgięciem w stawie biodrowym, po wycięciu węzłów chłonnych (np. po operacji onkologicznej) należy unikać podpierania się kończyną górną (np. na czworakach) itd.

Zatem jeśli masz jakieś zdrowotne problemy, trudności – prosimy, by poinformować o nich prowadzącego przed warsztatem. Będzie mógł wtedy podpowiedzieć jakieś inne, bezpieczne rozwiązanie ruchowe.

OSOBA PROWADZĄCA

Jacek Paszkowski – jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA, gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne.

W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa.

W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa.

Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski.

Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka Wildmana i Yochanana Ryweranta.

WIĘCEJ O PROWADZĄCYM:

Przeczytaj więcej o Jacku i o metodzie:
https://metoda-feldenkraisa.pl/

Zobacz na czym polegają ćwiczenia:
https://www.youtube.com/@jacekpaszkowskiszkicewr…/featured

Kontakt do prowadzącego:
jacek@metoda-feldenkraisa.pl
+48 606 832 328

KIEDY I GDZIE?

Centrum Joga i Pilates
Gdynia ul. Starowiejska 54/3

Weekend 14-15 października

sobota, godz. 15:00-19:30

niedziela, godz. 10:00-15:45

CENA:

450 zł za dwa dni (od osoby)

250 zł za jeden dzień (od osoby)

Potwierdzeniem chęci uczestnictwa jest wpłata zaliczki (po wcześniejszym zapisaniu się w recepcji Centrum Joga i Pilates) w wysokości 150 zł wpłacona na konto:

Jacek Paszkowski

87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

tytułem “warsztat Gdynia październik 2023

UWAGA. Prośba o niewpłacanie całej kwoty na konto. Zaliczka zwrotna do tygodnia przed warsztatem w całości, po tym terminie nie jest zwracana i nie jest przenoszona na inny termin. Może być odstąpiona innej osobie.

*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj nas o tym w momencie zapisu.

ZAPISZ SIĘ:

e-mail: centrum@jogapilates.pl
sms: 507 154 782
wiadomość na Facebooku
lub osobiście w Centrum
*przy zapisach podaj imię, nazwisko, adres e-mail i nr kontaktowy


Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem:
https://jogapilates.pl/plan-warsztatow-2/.

Potrzebne Ci przypomnienie? Kliknij “weź udział” w wydarzeniach na Facebooku.