METODA BUTEJKI – spokojny oddech, spokojny umysł, 16 czerwca (niedziela), godz. 15:00-18:00

wydarzenie, strona (4)

‘Nie istnieje żadna potężniejsza i prostsza praktyka służąca poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia niż praca z oddechem”

Dr Andrew Weil

Mniej znaczy więcej.

W czasach wszechobecnego pośpiechu, ‘musizmu’, ‘powinnizmu’ i ‘wypadaizmu’ – więcej pracujemy, mówimy, jemy  i niestety  też….więcej  oddychamy.

Do nadmiernego oddychania przyczyniają się: silne emocje, presja czasu, napięcie, złość, niepokój, przejadanie się, przetworzona żywność, mała ilość ruchu, nadmierne mówienie i wysokie temperatury w domu oraz przekonanie, że branie dużych oddechów jest dobre.

Im większą ilością powietrza oddychamy, tym mniej tlenu dociera do komórek organizmu. Szybki, częsty i płytki oddech oznacza, że nawykowo oddychamy większą ilością powietrza niż potrzebuje ciało, czyli wytwarzamy w ciele nawyk hiperwentylacji. Nieświadomie oczywiście i często prawie niezauważalnie.

Lekkie, powolne i przeponowe oddychanie powoduje, że dwutlenek węgla rozszerza drogi oddechowe i naczynia krwionośne przez co zwiększa dotlenienie ciała. Mięśnie gładkie rozluźniają się a ciało doświadcza  spokoju, lepszej koncentracji, polepszenia jakości  snu, większej odporności na stres i ogólnej poprawy samopoczucia.

Metoda Butejki nie jest na chwilę. Jest na zawsze.

Jeśli obserwujesz u Siebie którykolwiek z objawów:

oddychanie przez usta, wzdychanie i pociąganie nosem, słyszalny oddech w trakcie spoczynku, częste ziewanie, chrapanie czy  bezdech senny, suchość w ustach, zatkany nos bądź katar sienny, świszczący oddech czy kaszel po przebudzeniu, ataki paniki, nieregularne tętno oraz refluks czy zgagę to trening oddechowy metodą Butejki jest dedykowany właśnie Tobie.

Format spotkania pozwoli nam połączyć właściwy wzorzec oddechowy z treningiem uważności tak, aby skutecznie radzić sobie z natłokiem myśli, zmartwieniami i niespokojnym umysłem.

Zapraszam jeśli chcesz zaopiekować się Sobą w sposób świadomy a przede wszystkim jeśli masz odwagę przyjrzeć się Sobie wielowymiarowo.

PROWADZĄCA

ANIA HAPTER-POKRZYWIŃSKA – pasjonatka aktywność fizycznej w jej prozdrowotnej formie.

Fitnessowo wykształcona przez ProFi Fitness School (Aerobics &Step Instructor, Stretching Instructor,TBC) oraz Pilatesowo przez Body Balanced Pilates School (Praca na matach I i II stopień, Grupa Zwiększonego Ryzyka : Senior, Zdrowy kręgosłup, Trener Personalny CORE). Certyfikowana Instruktorka Metody Butejki.

Nastawiona na rozwój i pogłębianie wiedzy w kierunku terapii dlatego ukończyła Akademię Zdrowego Kręgosłupa Open Mind i jest certyfikowanym Trenerem Terapeutą o specjalizacji ‘Kręgosłup i Senior’.

Funkcjonuje w trybie szkoleń i warsztatów – Trening Mięśni Dna Miednicy, Metoda Feldenkraisa, Praca z Powięzią, Pilates w rehabilitacji, Pilates z przyborami czy Warsztaty Terapeutyczne.

Człowiek posiada naturalną potrzebę ruchu. Aktywność ruchowa nie jest celem samym w sobie ale jest narzędziem do sprawnego funkcjonowania zarówno w sferze fizycznej jak i mentalnej. Kiedyś skupiałam się głównie na Pilatesie a obecnie wiem,że nie ma jednej idealnej formy ruchu  i tylko łączenie różnych praktyk daje optymalne efekty. Celem jest ciało tak skoordynowane aby poruszało się minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego jak funkcjonuje.

Moi celem na dziś jest identyfikacja potrzeb drugiego człowieka i zaproponowanie mu adekwatnych narzędzi. Jeden potrzebuje pilatesowego orderu, drugi rozciągania przukurczonych mięśni czy uwalniania napięć powięziowych a kolejny relaksacji i medytacji.Wszechstronność nauczyciela determinuje challenge jakim jest CZŁOWIEK XXI WIEKU.

 

KIEDY?

16 czerwca, niedziela
godz. 15:00-18:00

INWESTYCJA

150 zł od osoby

ZAPISY

W formie pisemnej:

  • e-mailowo: centrum@jogapilates.pl
  • sms: 507 154 782
  • wiadomość na Facebooku
  • lub osobiście w recepcji Centrum

*przy zapisach podaj imię, nazwisko, email oraz numer telefonu


Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie internetowej: PLAN WARSZTATÓW 2024

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1s2RGWJT8