JOGA Z KRZESŁEM – doskonalenie pozycji stojących z Kasią Sołczyńską, 12 luty (niedziela), g. 15:30-18:30

Warsztat z Kasią Sołczyńską(1)

Joga z krzesłem

Joga B.K.S. Iyengara charakteryzuje się precyzją wykonywanych asan oraz wykorzystaniem pomocy takich jak koce, bolstery, czy kostki do jogi. Tym razem weźmiemy na warsztat krzesło. Dzięki niemu osoby początkujące mogą zmodyfikować pozycje do swoich możliwości, natomiast osoby zaawansowane mogą skupić się na doskonaleniu asan i zagłębią się w ich niuanse.

Pozycje stojące

Podczas warsztatu skupimy się na pozycjach stojących. Są one kluczowe w jodze wg metody Iyengara. Asany te otwierają i wzmacniają ciało, rozwijają giętkość i budują mięśnie. Wykonując pozycje stojące uczymy się jak używać nóg by aktywować dół tułowia i rąk by dla aktywacji górnej części tułowia. Poprzez wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni nóg zyskujemy przestrzeń w miednicy co pozwoli na wydłużenie kręgosłupa a przy długotrwałej praktyce uniknięcie bólu pleców. Zwiększona mobilność w obrębie obręczy barkowej pozwoli rozszerzyć klatkę piersiową co poprawia oddech, krążenie krwi i ożywia ciało oraz ducha.

Dla kogo?

  • Dla osób regularnie praktykujących jogę od  przynajmniej 6 miesięcy, które chcą  by praktyka asan stała się ciekawsza i przyjemniejsza
  • Dla nauczycieli którzy chcą zgłębić wiedzę jak wykorzystać krzesło w doskonaleniu naszych możliwości

Osoba prowadząca

6 Kasia Sołczyńska- Jestem dyplomowaną nauczycielką Jogi według metody Iyengara. Trening nauczycielski odbyłam w Iyengar Yoga Institute Maida Vale w Londynie pod okiem Stephena Richardsona i Sallie Sullivan.

Praktykę jogi rozpoczęłam 11 lat temu, zainspirowana lekcjami prowadzonymi przez Agatę Biernat i Małgosię Stanisławską. Ostatnie 9 lat praktykowałam i uczyłam się od wspaniałych nauczycieli w Anglii (Ofra Graham, Penny Chaplin, Marco Cannavo, Rosemary da silva, Judy Lynn, Korinna Pilafidis-Williams).

Regularnie doskonalę swoją praktykę na warsztatach prowadzonych przez Abhijata Sridhar Iyengar, Birjoo Mehta, Lois Steinberg, Devaki Desai, Uday Bhosale, Gabriella Giubilaro,Pixie Lillas .

Termin

12 luty, niedziela

g. 15:30- 18:30

Cena:

90 zł

ZAPISY