JOGA KREATYWNA dla dzieci i rodziców z Martą Sendal – 31.01 (niedziela), g.10:00-12:15

joga kreatywna dla dzieci i rodziców

Na warsztat  Jogi Kreatywnej zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat do 10 lat z dorosłymi, mile widziani nie tylko rodzice ale również straszę rodzeństwo, ciocie, wujkowie, babcie, dziadkowie..

Maksymalna grupa do 20 osób (10 dorosłych – 10 dzieci) .

Joga Kreatywna dla dzieci łączy praktykę podstawowych pozycji jogi, technik oddechowych oraz części relaksacyjnej poświęconej na wyciszeniu ciała i umysłu,. Podczas warsztatu wykorzystuję zabawy z asanami w tym karty do jogi  oraz „ bajkowo-jogowe opowieści” dobrane do wieku uczestników, które pozwalają na wykonanie pełnej sekwencji pozycji.

 Warsztat Jogi Kreatywnej składa się z trzech bloków zajęć, w których podkreślana jest rola oddechu :

 1.       Elementy ruchowe – zabawy i gry z wykorzystaniem podstawowych pozycji jogi, ćwiczenia uelastyczniające ciało, usprawniające równowagę ciała, wspomagające świadome oddychanie.

2.      Pobudzenie kreatywności – dzieci bardzo lubią̨ pokazywać́ swój świat dorosłym , podczas zajęć wielokrotnie będziemy odwoływać się do pracy z wyobraźnią, będzie też czas na  wspólne stworzenie mandali.

3.      Moment na zatrzymanie się – zakończeniem zajęć jest pełna relaksacja i wyciszenie ciała, podczas której uczestnicy zostaną zaproszeni na wysłuchanie jogowej opowieści z użyciem instrumentów oraz z muzyką w tle.

Dzieci podchodzą̨ do jogi bardzo naturalnie i żywiołowo. Joga jest dla nich fantastycznym sposobem na poznanie siebie, na rozwinięcie świadomości i wzmocnieniu własnego ciała, zajęcia jogi tworzą przestrzeń́ na wsłuchanie się̨ w swoje emocje oraz na zaakceptowaniu ich, to też czas na skoncentrowanie umysłu a następnie na wyciszeniu go. Dlatego takie holistyczne podejście do praktyki jogi pozwala na to, by Joga dla Dzieci pozwoliła rozwinąć cały potencjał drzemiący w dziecku.

Warsztat jogi dla dzieci i rodziców to wspólnie spędzony czas, na doświadczaniu chwili w której dzieci czują się akceptowane i kochane takimi, jakimi są, to inwestycja we wzmacnianie więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicem a dzieckiem.  Budowanie zaufania i pewności siebie dziecka, w której może doświadczać i wyrażać swoje emocje. Zajęcia jogi dla dorosłych uczestników również mogą okazać się ciekawą podróżą, w której na nowo będą mogli odkryć swoje wewnętrzne dziecko i zaprzyjaźnić się z nim.

 Cele warsztatu

– redukcja napięcia i stresu

– rozwój świadomości własnego ciała i umysłu

– wzmocnienie poczucia własnej wartości

– rozwój umiejętności pracy w grupie

– nauka poprawnego oddechu

– osiągnięcie wewnętrznego spokoju i równowagi

– wzmocnienie i uelastycznienie ciała

– rozwój kreatywności i wyobraźni

Zajęcia poprowadzi: Marta Sendal, https://pracowniamisiajogi.wixsite.com/website