JOGA DLA NASTOLATKÓW w wieku 10-15 lat-15 i 29 stycznia (soboty), g.10:30-11:30

joga dla nastolatków(1)Joga dla nastolatków dodaje skrzydeł!

To zajęcia wyjątkowe i rozwijające na kilku płaszczyznach.

Fizyczna – joga dodaje siły, elastyczności i koryguje  wady postawy. Równomiernie wzmacnia ciało, buduje stabilność i mobilność.

Emocjonalna – joga wycisza i zmniejsza niepokój.  Regularnie praktykując techniki oddechowe dziecko wzmacnia w sobie poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Szczególnie ważne w trudnych momentach, kiedy dziecko się denerwuje lub jest zmęczone.

Uczy troszczenia się o siebie. Joga łączy umysł z ciałem. Łącznikiem jest świadomość siebie i swoich potrzeb.

Scenariusz zajęć, głównie oparty jest na wykonywaniu pozycji  (asan) jogi z elementami ćwiczeń oddechowych oraz mindfulness.

OSOBA PROWADZĄCA

20210318_143857Marta Sendal-z jogą pierwszy raz zetknęłam się w 2010 roku na zajęciach prowadzonych przez Renatę Koba, od tego czasu regularnie praktykuję. Postrzegam jogę jako drogę, przygodę, która prowadzi nas tam dokąd jesteśmy gotowi dotrzeć, uczy cierpliwości i pokory. W jodze dopatruję się sztuki samodoskonalenia, nauki i filozofii. Dotyka ona każdego poziomu ludzkiego życia: fizycznego, psychicznego i duchowego.

Przez ponad dekadę przygody z jogą, ukończyłam liczne warsztaty, kursy i nadal z zaangażowaniem rozwijam swoje umiejętności. W codziennej praktyce jestem otwarta i nie boję się eksperymentować z różnymi formami wyrazu takimi jak taniec, sztuka czy muzyka. Jednak przełomowym momentem było ukończenie kursu organizowanego przez Martę Miguła „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”, po którym zadałam sobie pytanie „jak wyglądałby świat w którym dzieci od najmłodszych lat praktykują różne formy integrujące ciało i umysł. Jaki świat w przyszłości stworzą ludzie, którzy już od dziecka będą praktykować jogę i medytację?”

Własne doświadczenia jak również doświadczenia niezliczonej liczby poznanych ludzi, którym joga zaoferowała spokój i zdrowie, spowodowało, że postanowiłam te doświadczenia przełożyć na pracę z dziećmi. Tak aby poprzez systematyczne ćwiczenia jogi, wyposażyć dzieci w umiejętności, które pozwolą im poradzić sobie z sytuacjami stresującymi. Nauczą odwoływać się do oddechu, wzmocnią i uelastycznią ciało.

Konsekwencją tych rozważań było powołanie do życia Pracowni Misia Jogi, inicjatywy która za swoją misję przyjęła wprowadzenie jogi dla dzieci do szkół i przedszkoli w Polsce.

KIEDY

15 i 29 stycznia (soboty)

g.10:30-11:30

CENA

35  zł

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

SMS-owo: 507 154 782

na Facebooku

lub osobiście w Centrum