JOGA DLA DZIECI w wieku 5-10 lat w soboty g.10:30-11:30!

Joga dla dzieci 5-10 lat(1)

Joga od najmłodszych lat dodaje siły, poprawia elastyczność i równowagę ciała oraz zapobiega powstawaniu wad postawy.

Ciało pracuje w harmonii, by utrzymać balans. Podczas ćwiczeń poruszamy ciałem we wszystkich  kierunkach, co sprzyja integracji bilateralnej i poprawie stabilizacji całego ciała.

CO ZYSKUJE DZIECKO?

  • obniża poziom stresu, redukuje nadpobudliwość,
  • rozwija umiejętności społeczne i zespołowe, nie konkuruje z innymi,
  • skupia swoją uwagę, wzmacnia koncentrację,
  • wzmacnia więź między ciałem a umysłem,
  • zwiększa poczucie własnej wartości.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda, odkrywanie czegoś nowego. Zajęcia są dostosowane do potrzeb najmłodszych, połączone z wizualizacją, pracą z wyobraźnią, a także uważnością. Dzieci łączą ćwiczenia oddechowe z ruchem, rozwijają samoświadomość i nowe umiejętności. Dzieci na zajęciach będą między innymi naśladować zwierzęta, które są nazwami poszczególnych asan (pozycje jogi) , przez co nie tylko będą się dobrze bawić, lecz również poszerzać swoją wiedzę.

WIEK DZIECI

5-10 lat

OSOBA PROWADZĄCA

20210318_143857

Marta Sendal– z jogą pierwszy raz zetknęłam się w 2010 roku na zajęciach prowadzonych przez Renatę Koba, od tego czasu regularnie praktykuję. Postrzegam jogę jako drogę, przygodę, która prowadzi nas tam dokąd jesteśmy gotowi dotrzeć, uczy cierpliwości i pokory. W jodze dopatruję się sztuki samodoskonalenia, nauki i filozofii. Dotyka ona każdego poziomu ludzkiego życia: fizycznego, psychicznego i duchowego.

Przez ponad dekadę przygody z jogą, ukończyłam liczne warsztaty, kursy i nadal z zaangażowaniem rozwijam swoje umiejętności. W codziennej praktyce jestem otwarta i nie boję się eksperymentować z różnymi formami wyrazu takimi jak taniec, sztuka czy muzyka. Jednak przełomowym momentem było ukończenie kursu organizowanego przez Martę Miguła „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”, po którym zadałam sobie pytanie „jak wyglądałby świat w którym dzieci od najmłodszych lat praktykują różne formy integrujące ciało i umysł. Jaki świat w przyszłości stworzą ludzie, którzy już od dziecka będą praktykować jogę i medytację?”

Własne doświadczenia jak również doświadczenia niezliczonej liczby poznanych ludzi, którym joga zaoferowała spokój i zdrowie, spowodowało, że postanowiłam te doświadczenia przełożyć na pracę z dziećmi. Tak aby poprzez systematyczne ćwiczenia jogi, wyposażyć dzieci w umiejętności, które pozwolą im poradzić sobie z sytuacjami stresującymi. Nauczą odwoływać się do oddechu, wzmocnią i uelastycznią ciało.

Konsekwencją tych rozważań było powołanie do życia Pracowni Misia Jogi, inicjatywy która za swoją misję przyjęła wprowadzenie jogi dla dzieci do szkół i przedszkoli w Polsce.

KIEDY

16 i 23  października

g.10:30-11:30

CENA

30 zł (jedne zajęcia)

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

SMS-owo: 507 154 782

na Facebooku

lub przez system rezerwacji online Fitssey, zapisując dziecko przez konto rodzica/opiekuna prawnego:

Link do Fitssey, gdy nie masz jeszcze konta: https://app.fitssey.com/cjip/frontoffice/signup

Link do Fitssey, gdy masz konto i chcesz zapisać dziecko na zajęcia: https://app.fitssey.com/cjip/frontoffice/login