CYKL ZAJĘĆ JOGI DLA DZIECI W WIEKU 6-12 lat z Martą Sendal- 8 maj (sobota) g.13:00-14:00

Joga kreatywna dla dzieci i rodziców

Cykl zajęć jogi dla najmłodszych!

Joga od najmłodszych lat dodaje siły, poprawia elastyczność i równowagę ciała oraz zapobiega powstawaniu wad postawy. Zajęcia dostosowane do potrzeb najmłodszych, połączone z wizualizacją, pracą z wyobraźnią, a także uważnością. Dzieci połączą ćwiczenia oddechowe z ruchem, rozwiną samoświadomość i nowe umiejętności.

Plan warsztatów

•Warsztat 8 maja – Joga dla dzieci ” Wojownik odwaga i spokój – ćwiczenia wzmacniające ciało oraz otwierające serce”

 Aby myśleć, tworzyć, uczyć się i odczuwać radość – dzieci muszą się ruszać! Uczenie się, myślenie, twórczość i inteligencja to procesy nie tylko mózgu ale całego ciała. Ruch znacznie zwiększa możliwości poznawcze dzieci.

Sekwencja ćwiczeń, dobranych do możliwości  fizycznych dzieci, opartych na pozycjach wzmacniających ciało i zwiększających poczucie równowagi. Dodatkowo, ćwiczenia uzupełnione inspirującą i pobudzającą wyobraźnię opowieścią, o dzielnym wojowniku dla którego największą siłą była siła… spokoju.

Podczas warsztatu skupiamy się nad jednoczesną pracą nad budowaniem równowagi psychicznej i fizycznej.

Zakończeniem warsztatu jest część poświęcona na relaksację i techniki oddechowe.

•Warsztat 22 maja – Joga dla dzieci „Super moc koncentracji – ćwiczenia relaksujące i wzmacniające koncentrację” z elementami Metody Denninsona

Super Moc Koncentracji rozwija w dzieciach Moc Samoregulacji.

Umiejętność koncentracji jest jedną z kluczowych sprzymierzeńców w obecnym cyfrowym, napędzanym informacjami świecie. Kłopoty z koncentracją i skupieniem uwagi na jednym zadaniu to znak naszych czasów, dzieci, mimo prawidłowego rozwoju umysłowego, odczuwają problemy z dłuższą koncentracją uwagi. Są przy tym bardzo energiczne, często też impulsywne.

Poprzez praktykę jogi połączoną z ćwiczeniami koncentracji, dzieci zyskują umiejętność samouspokajania się w trudnych sytuacjach, skupiania się na jednym zadaniu lub sytuacji tu i teraz, co pomaga im w szkole, zajęciach pozalekcyjnych i rozwiązywaniu problemów.

Metoda Dennisona została opracowana i stworzona w latach 70 XX wieku przez Paula Dennisona. Metoda ta ma na celu pomóc dzieciom w łatwiejszym przyswajaniu wiedzy, poprawy zdolności manualnych, synchronizacji pracy obu półkul mózgu, poprawie koncentracji.

Wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, wytwarza nowe połączenia nerwowe w obrębie mózgu. Metoda Dennisona (czyli kinezjologia edukacyjna) to uczenie metodami aktywizującymi włączania naturalnych mechanizmów integracji umysłu i ciała poprzez specjalnie zorganizowane ruchy.

Zakończeniem warsztatu jest część poświęcona na relaksację i techniki oddechowe.

•Warsztat 19 czerwca – Joga dla dzieci „Równowaga to podstawa – ćwiczenia wzmacniające ciało i budujące balans”

 Joga od najmłodszych lat, dodaje siły, poprawia elastyczność i równowagę w ciele oraz przeciwdziała powstawania wad postawy. Ciało pracuje w harmonii, by utrzymać balans. Podczas ćwiczeń poruszamy ciałem we wszystkich  kierunkach, co sprzyja integracji bilateralnej i poprawie stabilizacji całego ciała.

Kiedy podczas praktyki dokonujesz skłonów w przód i na boki, wyginasz ciało w tył i skręcasz je, zwiększasz inteligencję ciała, poprawiasz elastyczność, uczysz ciało poruszania się w nowych kreatywnych kierunkach.

Zakończeniem warsztatu jest część poświęcona na relaksację i techniki oddechowe.

•Warsztat 26 czerwca – Joga dla dzieci ” Joga kreatywna dla dzieci” –  ćwiczenia poprawiające synchronizację obu półkul mózgu z elementami Metody Denninsona

Aby myśleć, tworzyć, uczyć się i odczuwać radość – dzieci muszą się ruszać! Uczenie się, myślenie, twórczość i inteligencja to procesy nie tylko mózgu ale całego ciała. Ruch znacznie zwiększa możliwości poznawcze dzieci.Warsztat łączy pracę z wyobraźnią, mindfulness i ćwiczenia oddechowe z ruchem. Ćwiczenia usprawniają ciało, aktywują system nerwowy, rozładowują napięcia wywołane stresem, podnoszą energię. Dzięki jodze rozwijamy zdolność współczucia i samoświadomość. Proste sekwencje ćwiczeń jogi przy jednoczesnym zastosowaniu technik oddechowych, powodują, że z czasem dzieci uczą się opanowywać trudną sztukę samouspokajania się w obliczu trudnych sytuacji.

Metoda Dennisona została opracowana i stworzona w latach 70 XX wieku przez Paula Dennisona. Metoda ta ma na celu pomoc dzieciom łatwiejszym przyswajaniu wiedzy, poprawy zdolności manualnych, synchronizacji pracy obu półkul mózgu, poprawia koncentrację. Wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, wytwarza nowe połączenia nerwowe w obrębie mózgu. Metoda Dennisona (czyli kinezjologia edukacyjna) to uczenie metodami aktywizującymi włączania naturalnych mechanizmów integracji umysłu i ciała poprzez specjalnie zorganizowane ruchy.

Zakończeniem warsztatu jest część poświęcona na relaksację i techniki oddechowe.

PROWADZĄCA

20210318_143857Marta Sendal

Z jogą pierwszy raz zetknęłam się w 2010 roku na zajęciach prowadzonych przez Renatę Koba, od tego czasu regularnie praktykuję. Postrzegam jogę jako drogę, przygodę, która prowadzi nas tam dokąd jesteśmy gotowi dotrzeć, uczy cierpliwości i pokory. W jodze dopatruję się sztuki samodoskonalenia, nauki i filozofii. Dotyka ona każdego poziomu ludzkiego życia: fizycznego, psychicznego i duchowego.

Przez ponad dekadę przygody z jogą, ukończyłam liczne warsztaty, kursy i nadal z zaangażowaniem rozwijam swoje umiejętności. W codziennej praktyce jestem otwarta i nie boję się eksperymentować z różnymi formami wyrazu takimi jak taniec, sztuka czy muzyka. Jednak przełomowym momentem było ukończenie kursu organizowanego przez Martę Miguła „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”, po którym zadałam sobie pytanie „jak wyglądałby świat w którym dzieci od najmłodszych lat praktykują różne formy integrujące ciało i umysł. Jaki świat w przyszłości stworzą ludzie, którzy już od dziecka będą praktykować jogę i medytację?”

Własne doświadczenia jak również doświadczenia niezliczonej liczby poznanych ludzi, którym joga zaoferowała spokój i zdrowie, spowodowało, że postanowiłam te doświadczenia przełożyć na pracę z dziećmi. Tak aby poprzez systematyczne ćwiczenia jogi, wyposażyć dzieci w umiejętności, które pozwolą im poradzić sobie z sytuacjami stresującymi. Nauczą odwoływać się do oddechu, wzmocnią i uelastycznią ciało.

Konsekwencją tych rozważań było powołanie do życia Pracowni Misia Jogi, inicjatywy która za swoją misję przyjęła wprowadzenie jogi dla dzieci do szkół i przedszkoli w Polsce.

https://pracowniamisiajogi.wixsite.com/website

TERMINY

•8 maj, sobota

•22 maj, sobota

•19 czerwca, sobota

•26 czerwca, sobota

g.13:00-14:00

CENA

50 zł (jedne zajęcia)

170 zł (możliwość wykupienia pakietu czterech zajęć)

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

SMS-owo: 507 154 782

na Facebooku

lub osobiście w Centrum