JESTEŚMY MUZYKĄ warsztat z Asią Pyrek – 6.02 (sobota) g.15:00-21:00

IMG_8809 (1)

JESTEŚMY ARTYSTAMI

MOŻEMY KREOWAĆ PIĘKNO I SZCZĘŚCIE

  

Zanim zaczniemy chodzić – tańczymy…

Zanim zaczniemy pisać – malujemy…

Zanim zaczniemy mówić – śpiewamy…

  

Od niepamiętnych  czasów ludzie żyli razem w społecznościach i poza realnym wsparciem dawali sobie też dużo radości. Homo Ludens, to człowiek, który się bawi i tworzy z innymi… To nasza natura… Ale czasy są teraz takie, że edukacja szkolna często nam naszą kreatywność blokuje i zamiast wyrażać siebie – chowamy się z obawy przed surową oceną i niestety jesteśmy nieszczęśliwi…

Muzyka jest taką formą sztuki, którą każdy może uprawiać. Dokądkolwiek pójdziemy – są z nami nasze kroki, oddech i głos, a świadomość rytmu i strojenia jest mniej lub bardziej zrozumiała dla większości z nas. Nie potrzebujemy specjalnego miejsca, dodatkowych kosztów, edukacji, a nasze instrumenty są z nami przez cały dzień.

Według mnie podstawą tworzenia muzyki jest uważność i przyjemność. Najlepiej zacząć od słuchania otoczenia, w którym jesteśmy i świadomego tworzenia dźwięków, które pasują do tego, co słyszymy – szukania i sprawdzania, czy nam się podobają. Jeden po drugim. Bawiąc się nimi i eksperymentując.

Potrzebujemy ciekawości i wytrwałości, a z czasem okazuje się, że muzyka to nie tylko karaoke, że nasze ciała potrafią tworzyć niesamowite dźwięki (naśladować perkusję, gitary, trąbki lub dźwięki natury – wiatr, dzikie zwierzęta). Kiedy nas to bawi, to chętniej wracamy do muzykowania i pewnego dnia możemy obudzić się jako profesjonalni muzycy 🙂

 

Korzyści płynące z muzykowania:

synchronizacja półkul mózgowych

obecność w „tu i teraz”

nabieranie świadomości i pewności siebie

wychodzenie ze strefy komfortu

zdrowie i witalność (dotlenienie organizmu, produkcja endorfin, etc.)

 

Asia Pyrek – MARIPOSA

  • Komponuję muzykę, piszę teksty, improwizuję, śpiewam – m.in. muzyka filmowa i nagrana na Kubie autorska płyta w afro-kubańskim stylu – MARIPOSA „Efekt Motyla” (z muzykami z Buena Vista Social Club i Afro-Cuban All Stars oraz z Urszulą Dudziak).
  • Śpiewu uczyłam się od takich nauczycieli jak: Bobby mcFerrin, Rhiannon, Olga Szwajgier, Gendos, Peruquois, Amit Carmeli, Mieczysław Litwiński i inni.
  • Jeżdżę po świecie i fotografuję (ponad 50 krajów; współpraca m.in. z National Geographic, pięć wydanych książek, produkcja filmów podróżniczych dla TVP2 i Discovery).
  • Robię warsztaty rozwojowe (m.in. muzyczne, coaching-szczęścia, numerologia).
  • Prowadzę improwizowany chór a la Bobby McFerrin – Mariposa Circle Singing – Cafe PoWoli – każdy czwartek od 18-20 – chwilowo zawieszona działaność – wiadomo… (bez zapisów, bez kosztów, 100% improwizacji).

 www.asiapyrek.pl / asiapyrek.mariposa@gmail.com

 

TERMIN

 

6 luty, sobota

g. 15:00-21:00

CENA

190 zł

Zapisy

mailowo: centrum@jogapilates.pl

SMS-owo: 507 154 782

wiadomość na Facebooku

lub osobiście w recepcji Centrum