CIAŁO A EMOCJE – warsztat rozwojowy z Edytą Szulc – 13/14 -16 października

Poczuj swoje ciało

Bycie w kontakcie ze swoim ciałem to bycie w kontakcie ze sobą. A bycie w kontakcie ze sobą to bycie w kontakcie ze swoimi emocjami.

Kontakt z ciałem = kontakt z emocjami

Na tych warsztatach przyjrzymy się naszemu ciału i naszym emocjom. Na co mamy przyzwolenie a co tłumimy. Gdzie są napięcia w naszym ciele i jakie emocje głęboko chowamy. Na co nie dajemy przyzwolenia.

To będzie badanie, przyglądanie się sobie. Nie jest to warsztat terapeutyczny. Chodzi w nim raczej o to aby przyjrzeć się sobie w bezpiecznej przestrzeni i może po raz pierwszy w życiu zauważyć z jaką częścią ciała i z jaką emocją nie mamy kontaktu. Może ten warsztat skłoni Cię potem do pracy terapeutycznej (w nurcie analizy bioenergetycznej np. metoda Lowena) po to aby żyć pełniej. Po to aby ciało uwolnić z chronicznych napięć. Bo w naszym ciele stale zapisują się nasze życiowe doświadczenia. Nasze ciało cały czas reaguje na nasze myśli i emocje.

Na moich zajęciach poszukasz bliskości ze swoim ciałem poprzez jogę, ruch intuicyjny i ćwiczenia rozbudzające świadomość. W terenie poszukasz łączności z przyrodą jednocześnie odżywiając ciało poprzez naturalny ruch jakim jest chodzenie.
Pracuję tak aby każdy mógł praktykować ruch niezależnie od sprawności ciała. Podczas zajęć na macie zwracam uwagę na oddech, tak aby wspierał ciało i rozpuszczał napięcia. Uczę traktować swoje ciało z czułością ale też z wymagającą miłością. Odchodzę od sztywnych poleceń na rzecz szukania. Nakłaniam do bycia wewnątrz siebie a nie na zewnątrz, po to aby znaleźć tam akceptację.
A akceptacja jest punktem startowym do zmian jakie musisz poczynić w drodze do swojego szczęścia.

Na tym warsztacie będziemy korzystać (w zależności od potrzeb) z różnych narzędzi:

 • Joga
 • Spacer
 •  Praca z oddechem
 • Praca z głosem 
 • Relaksacja i uważność 
 • Choreoterapia 
 • Medycyna kakao 

 

Jeśli czujesz że ten temat Cię woła bądź tam z nami. Zrób pierwszy krok, aby odzyskać swoje ciało, by żyć pełniej . 

Czym jest kakao ceremonialne?

Od tysięcy lat uważane jest za świętą roślinę z silnymi właściwościami uzdrawiania. Było ono używane zarówno ze względu na szeroko rozumiane korzyści zdrowotne  jak i w uroczystych ceremoniach duchowych. Jest lekarstwem duszy. Otwiera nas na głęboką wiedzę o nas samych. Kakao to potężny napój uzdrawiający serce. Dosłownie otwiera serce.Zwiększa koncentrację, dzięki czemu medytacja, joga i praca terapeutyczna są łatwiejsze. Kakao jest jedną z praktyk którą bardzo polecam.

CO NA CIEBIE CZEKA:

🌾RUCH– poprzez ciało zwrócisz się do swojego wnętrza. Poszukasz z nim kontaktu poprzez ćwiczenia energetyczne. Będziesz powoli rozbudzać swoją świadomość poprzez ruch intuicyjny połączony z jogą. Zaznasz też tańca terapeutycznego.

🌾ĆWICZENIA TERAPEUTYCZNE– praca poprzez pisanie, malowanie, rysowanie i pracę w grupach.

🌾PRAKTYKI SZAMAŃSKIE– szamanizm to nic innego jak kontakt z naturą i istotami duchowymi. Poznasz elementy pracy z grzechotką i duchami natury. Weźmiesz udział w uroczystej Ceremonii Kakao.

🌾PRACA W KRĘGU– poznasz siłę i moc zasiadania w kręgu. Bycia częścią plemienia. Jest to święta przestrzeń zgromadzenia gdzie możliwe jest mówić szczerze i bez wstydu.

🌾KONCERT RELAKSACYJNY– zaznasz wyciszenia podczas wieczornego relaksu. Poprowadzę Cię dźwiękiem instrumentów muzycznych i mojego głosu. Poszukasz stanu jogi nidry.

🌾PYSZNE ZDROWE JEDZENIE– wegetariańskie posiłki, jednocześnie lekkie i energetyczne, byś miał/a  siłę na realizację całego programu wyjazdu.

🌾BLISKOŚĆ NATURY– każdy nasz wyjazd odbywa się w miejscach gdzie natura odgrywa główną rolę. Spędzamy czas wśród zieleni,  w spokoju i ciszy, co gwarantuje odcięcie się od zgiełku miasta, pędzącej rzeczywistości…

🌾NIEZAPOMNIANA ATMOSFERA-na wyjazdach nie brakuje śmiechu, łez wzruszenia, zawiązywania się nowych relacji i wymieniania doświadczeń. Spędzamy inspirujące i niezapomniane chwile!

 DLA KOGO TEN WARSZTAT?

Dla osób poszukujących kontaktu ze swoim ciałem i tych, które często czują, że w ich życiu “ciało często odmawia posłuszeństwa”.

Dla tych osób, które czują, że czas najwyższy zajrzeć do środka swojego “domu” – ciała i uważają, że już czas skontaktować się z emocjami w bezpiecznej przestrzeni.

Dla zmęczonych dźwiganiem emocjonalnego bagażu lub po prostu ciekawych siebie (swojego ciała i emocji) i traktują taki warsztat jako swój dalszy rozwój.

OSOBA PROWADZĄCA

DSC_6200EDYTA SZULC – wieloletnia nauczycielka pracy z ciałem krocząca ścieżką duchowego rozwoju. Joginka, choreo i  arteterapeutka.  Masażystka zabiegu uwalniającego z ograniczeń umysłu- Access Bars oraz Access Facelift. Artystka tworząca z drewna, piór i filcu. Obecnie uczennica szkoły Doradztwa Szamańskiego u Arvick Baghramian-  psychoterapeutki i współczesnej szamanki.

KIEDY

13/14-16 października
od czwartku lub piątku do niedzieli
(termin wyjazdu jest zależny od tego czy większość zadecyduje się za czwartkiem lub piątkiem)

GDZIE

Dworek Krępkowice ze stuletnią historią na skraju lasu, otoczony sielską naturą – drzewami, malowniczą ścieżką prowadzącą nad jezioro jak i polnymi wzgórzami. Na zbieraczy czekają lasy pełne grzybów, jagód i ziół.  Dodatkowo 400m od domu znajduje się lokalna Szkoła Świadomego Jeździectwa Silvana, gdzie możecie doświadczyć hipoterapii i jazdy konnej.

𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐨𝐧𝐞 𝐰 𝐬𝐭𝐲𝐥𝐮 𝐬𝐥𝐨𝐰𝐥𝐢𝐟𝐞:

🥦przepyszne wege jedzenie przygotowywane z pasją i miłością o środowisko- ekologiczne i lokalne ⁣produkty, uprawiane własne warzywa i owoce zgodnie z ideałami permakultury,

♻️przydomowa oczyszczalnia, ekologiczne produkty czystości, , segregacja śmieci,

🏠 dom został odrestaurowany używając naturalnych materiałów, a wszystkie meble drewniane pochodzą z recyklingu.

Dojazd we własnym zakresie – w przypadku braku własnego środka transportu pomagamy go zorganizować 🙂

https://www.facebook.com/dworekkrepkowice

CENA

890 zł (od piątku do niedzieli)
1190 zł (od czwartku do niedzieli)

 

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w pokoju 2/3  osobowym,
 • wyżywienie 3 posiłkowe- wegetariańskie (śniadanie, lunch, obiadokolacja),
 • całodzienny dostęp do wody, herbaty, kawy, owoców,
 • zaplanowane zajęcia i warsztaty,
 • możliwość skorzystania z rowerów i kijków do nordic walkingu.

 

ZAPISY

mailowo: centrum@jogapilates.pl

sms/tel: 507 154 782
lub osobiście w Centrum

*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj Nas o tym w momencie zapisu.

Wyjazd odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników!

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany osoby prowadzącej z przyczyn niezależnych od nas.

OPINIE

Opinie - JOGA CIĄŻA(3) Opinie - JOGA CIĄŻA(2) Opinie - JOGA CIĄŻA(1) Opinie - JOGA CIĄŻA