BODYART Z ELEMENTAMI AUTOMASAŻU POWIĘZIOWEGO dla kręgosłupa

O BODYART

Holistyczny trening terapeutyczny koncentrujący się na odczuwaniu własnego ciała. Człowiek oraz ciało to najważniejsze aspekty całej koncepcji bodyART. Jest to system ćwiczeń doskonały dla współczesnego, zabieganego i zapracowanego człowieka.

Podstawą bodyART jest połączenie treningu i relaksu, oraz wykorzystanie funkcji poszczególnych mięśni i organów ludzkiego ciała. Ta metoda treningu połączona z relaksacją zbudowana jest na podstawie filozofii Ying i Yang, a także idei pięciu żywiołów.

Podczas ćwiczeń oznacza to połączenie przeciwieństw tj. wdech-wydech, siła-relaks oraz zwrócenie uwagi na rzeczy związane z przepływem energii, mając na celu doprowadzenie ciała i umysłu do spójności i harmonii.

Niezwykle ważnym elementem w bodyART jest oddychanie. Z prawidłowym oddychaniem łączą się napięcia i rozluźnienia mięśni. Efektem ćwiczeń jest nie tylko smuklejsza i zgrabniejsza sylwetka, ale i wewnętrzny spokój i relaks.

O AUTOMASAŻU POWIĘZIOWYM

Automasaż powięziowy to przede wszystkim praca własna ukierunkowana na rozluźnienie ciała poprzez zainicjowanie uwalniania napięć różnego rodzaju. Możliwe, że słyszałaś/eś o powięzi. Ostatnimi czasy mówią o niej wszyscy zajmujący się holistycznym podejściem do człowieka.

Wiek XXI i jego badania pokazuje, że powięź, czyli tkanka łączna, która obleka całe nasze ciało od stóp do głowy, magazynuje nie tylko pozytywne emocje, ale także te negatywne – stres, napięcia, traumy czy lęki oraz toksyny, które w różny sposób nas dotykają. Kumulacja tych napięć spina naszą powięź, co przekłada się na dolegliwości bólowe i ograniczenie zakresu ruchomości w stawach, sztywność, a w konsekwencji zwiększenie ryzyka wystąpienia kontuzji.

Twoja systematyczna praca zaowocuje zwiększeniem elastyczności mięśni i powięzi, poprawą gibkości i wydajności, ograniczeniem ryzyka wystąpienia urazów, uwolnieniem napięć i toksyn z ciała oraz zwiększeniem przepływu energii, lekkością i swobodą ruchu.

Trening w tej formie ma charakter rozciągająco-rozluźniający i wykonywany się za pomocą rollera. Jeżeli dbasz o siebie (ruch, nawadnianie, regularny stretching czy masaż, regeneracja oraz odpowiednia ilość snu) to prawdopodobnie automasaż będzie dla Ciebie przyjemnością. W przeciwnym razie natychmiast dostaniesz informację zwrotną, które obszary wymagają pracy i cierpliwości w powrocie do formy.

Piątki, godz. 16:00-17:15*

Prowadząca: Emilia Radke-Bartyś