RESTORATIVE YOGA joga regenerująca i wzmacniająca 27.07(sobota), g.10:00-15:00

Restorative Yoga to praktyka polegająca na dopasowaniu podłoża do ciała, tak, aby umożliwić wejście w głęboki relaks. Tradycyjne pozycje jogi są tu punktem wyjścia, ale fundamentem RY jest dopasowanie pozycji do osoby, a nie wprowadzenie osoby w pozycję.

Każdy z nas jest inaczej zbudowany i ma inną sprawność, z szacunku do ciała i jego stanu w chwili obecnej RY stosuje wiele pomocy do podparcia ciała, aby w wygodnych, stabilnych okolicznościach uzyskać maksymalny efekt regenerujący.

 

Korzyści płynące z Restorative Yoga:
* uspokojony umysł
* zrelaksowane ciało
*obniżony poziom hormonów stresu
* wzmocniona odporność
* złagodzone napięcia mięśniowe
* zwiększona kreatywność i koncentracja
* błogość

 

W pozycjach zwykle trwa się dłużej niż w innych stylach jogi (od ok. 1 min. do nawet 30 min.), dlatego ubierz się ciepło i wygodnie, skarpetki mile widziane.

Zarówno w trakcie przerwy, jak i od razu po warsztacie, warto dać sobie chwilę i nie wsiadać za kierownicę, ponieważ zmysły po głębokim relaksie działają w innym, wyjątkowo zwolnionym tempie.

 

Dla kogo NIE jest ten warsztat:
* dzieci poniżej 12 r. życia
* dorosłych, którzy z powodu niedomagań różnej natury nie położą się na podłodze

 

W trakcie zajęć przestawiamy telefony w tryb samolotowy lub całkowicie wyłączymy. Materiały informacyjne dotyczące  warsztatu otrzyma każdy uczestnik po zajęciach.

 

547c5216b1f04f7ceabf80f8b0eb7ae6_f603

Warsztaty prowadzi Iza Kasprzyk: w 2000 r. zaczęłam praktykę jogi. Do dziś przeszłam przez styl Sivanandy, Ashtangę, metodę Iyengara (którą długo ceniłam najwyżej) i wreszcie Restorative. Pracowałam w rozgłośni radiowej, ukończyłam filozofię na UMK w Toruniu, studiowałam podyplomowe dziennikarstwo na UW, współtworzyłam międzynarodową, innowacyjną firmę związaną z mediami, zdobywałam wiele cennych doświadczeń.

 

Przyszedł na świat mój syn, a z nim świadomość, że ważniejsza jest wiedza, że czegoś nie wiem, niż to, co potrafię. Nieprzewidywalność życia z dzieckiem zaczęła otwierać moje oczy. Po wielu kontuzjach doznanych pod okiem cenionych instruktorów jogi, po wielu chorobach nie wyleczonych przez znanych lekarzy – odpuściłam, opuściłam utarte ścieżki, poszłam za tym, co mi w duszy zagrało. Świat jakby tylko na to czekał, zaczął mi podsuwać coraz ciekawsze wyzwania i większych nauczycieli.

 

Od ponad 20 lat mieszkam trochę w Polsce, trochę za granicą. Od czterech lat prowadzę głównie indywidualne zajęcia jogi dostosowując praktykę do osoby. Po ostatnich kursach Restorative Yogi w Monachium i Londynie dojrzałam do dzielenia się Restorative Yoga, czyli sztuki odpuszczenia. Mniej znaczy więcej, jak mawia moja nauczycielka, Judith Hanson Lasater.