QIGONG – zajęcia regularne – środy g.8:00-9:00 i piątki g.16:15-17:30

Qigong (1)

Już w piątek pierwsze regularne zajęcia QIGONG z Magdą Ratajczak!

Rozpoczynamy o 16:15-16:30 – Qigong dla oczu, a o 16:30-17:30 właściwe zajęcia Qigong 😀
Trwają również zapisy na środowe zajęcia od 8:00-9:00.
 
Obowiązują zapisy!

centrum@jogapilates.pl

505 578 222, 507 154 782


Qigong to znane od ponad 5 tys. lat starożytne chińskie zdrowotne ćwiczenia fizyczne, mentalne i oddechowe. To holistyczny system oczyszczająco – równoważący ciało i umysł. To system profilaktyki, powrotu do zdrowia i samorozwoju. To nauka, jak wykorzystać energię dla własnego zdrowia, harmonii i równowagi wewnętrznej. To tajemnica dobrego zdrowia, młodego wyglądu, długowieczności oraz sztuk walki.
Qigong (czyt.: czi kung) jest dla ludzi Zachodu ogromnym potencjałem w profilaktyce zdrowotnej, terapiach wspomagających i rozwoju. Poza akupunkturą, ziołolecznictwem, akupresurą i refleksologią – Qigong jest elementem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Praktyka Qigong doskonała jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.
 
Prowadzone od kilkudziesięciu lat badania medyczne nad skutecznością Qigong potwierdzają, że t e powolne ćwiczenia ruchowo-oddechowe w połączeniu z oddechem:
  • doprowadzają do wewnętrznej równowagi i harmonii przez efektywną redukcję stresu,
  • przyczyniają się do zmniejszenia poziomu oddziaływania wielu chronicznych chorób oraz niektóre z nich pozwalają całkowicie wyeliminować,
  • pomagają kontrolować przepływ Qi/energii w ciele, zapobiegają powstawaniu zakłóceń w przepływie w meridianach oraz likwiduje już istniejące blokady,
  • powodują wzmocnienie systemu energetycznego człowieka i  pobudzają zdolność organizmu do samoleczenia,
  • doskonale przyczyniają się do widocznego odwrócenia spadku sprawności
    fizycznej i umysłowej w starszym wieku.

Na warsztatach będziemy praktykować elementy różnych form Qigong, a także zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Qigong – starożytny chiński system uzdrawiania w XXI wieku”, którego reżyserem i producentem jest Francesco Garri Garripoli – mistrz Qigong,  autor wielu książek o uzdrawianiu, przewodniczący non-profit Instytutu Qigong w Kalifornii. Film ten był wyświetlany w amerykańskich stacjach telewizyjnych i obejrzało go ponad 100 milionów ludzi. Został nagrodzony wieloma nagrodami, w tym m.in.: nagrodą Emmy.
OD PROWADZĄCEJ- MAGDY RATAJCZAK
Holistyczne podejście do zdrowia jest dla mnie połączeniem sfery fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Jeśli wszystkie są w równowadze, jesteśmy zdrowi i spełnieni. Dysharmonia jednej z nich wpływa na pozostałe, czego często nie jesteśmy świadomi. Dla mnie Qigong jest jedną z praktyk, którą można wspomóc swoje zdrowie, przywrócić zaburzoną równowagę umysłu oraz zapobiec wystąpieniu różnych dolegliwości i chorób. A na głębszym poziomie, to droga powrotu do samego siebie.
S tarochińskie ćwiczenia ruchowo-oddechowe Qigong praktykuję od kilkunastu lat m.in. formę Lecący Żuraw, Qi Gong Promienny Lotos – forma dla kobiet, Qigong oczyszczający narządy – Zhang Fu Gong, Wuji Hundun Qigong, Qigong hormonalny Hui Chun Gong, Paldangong. Moi najważniejsi nauczyciele to profesor Liu Zhongchun mistrz Pekińskiego Stowarzyszenia Qigong, Daisy Lee i Francesco Garri Garripoli. Uczestniczyłam w wielu warsztatach Qigong prowadzonych m.in przez Mistrza Shi De Honga z Klasztoru Shaolin, Mistrza Zhang Ming Lianga – eksperta i doradcę Chińskiego Towarzystwa Leczniczego Qigong. Będąc w Chinach miałam okazję poznać szkołę Qigong Mistrza Wan Su Jian.
W zakresie bioenergoterapii, Uzdrawiania Duchowego oraz innych form pracy z energią mam kilkanaście lat praktyki i zawodowy tytuł w rzemiośle bioenergoterapii i naturopatii.