METODA FELDENKRAISA- MIEDNICA, BIODRA, KRĘGOSŁUP 25.04(sobota) g.11:00-17:30- 26.04(niedziela) g. 10:00-16:00

 

Tematem będzie MIEDNICA, BIODRA, KRĘGOSŁUP.

Przyjrzymy się dokładniej ruchomości bioder w odniesieniu do ruchów kręgosłupa, stóp, kolan.

To będzie warsztat gdzie połączymy ruch w wewnętrznej przestrzeni, minimalizm ruchowy z obszernymi bardziej dynamicznymi lekcjami. Połączenie dwóch światów, w jednym ciele i umyśle. W wyniku takiego połączenia powstaje nowa jakość ruchu, która charakteryzująca się lekkością, łatwością, swobodą, i radością.

Chętnym udostępniam nagrania w formacie mp3 z nagranymi lekcjami do dalszej samodzielnej praktyki

Dużo minimalistycznych ruchów, sporo wyobrażania, bycia ze sobą uważnie przyglądając się jak powoli odpuszczają napięcia, które wyhodowaliśmy sobie nieświadomie przez wiele lat.

Warsztaty są… dla wszystkich tych, którzy chcą… się™ rozwijać‡, poznać‡ lepiej, poruszać‡ sprawniej, lżej, zdrowiej. Niezależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej każdy jest mile widziany i odniesie korzyści z tego co Metoda Feldenkraisa ma do zaproponowania.

Warsztat jest także dla rehabilitantów, instruktorów fitnessu, jogi, osób pracujących z innymi poprzez ciało czyli tych, którzy zdobytą‡ wiedzę, umiejętności i doświadczenie chcą wykorzystać w pracy zawodowej.

Dla chętnych wydaję zaś›oświadczenia o udziale w warsztacie. Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie w pracy z Metodą Feldenkraisa. Warsztat jest zarówno dla tych, którzy zetkną się z Metodą po raz pierwszy jak i tych, którzy już z nią mieli wcześniej kontakt.

Warsztaty są nagrywane a nagrania audio udostępniane chętnym uczestnikom warsztatu do dalszej samodzielnej pracy. Daje to możliwość kontynuacji i pogłębiania procesu poprawy swojej sprawności ruchowej i zwiększania samoświadomości.

Dodatkowe informacje

  • Obowiązuje wygodny i luźny strój, w miarę ciepły bo zajęcia nie są rozgrzewające. Ćwiczymy bez butów. Koce są na miejscu, więc nie ma potrzeby przynoszenia, ale ktoś woli leżeć na czymś swoim to oczywiście można coś przynieść. Dobrze jest mieć ze sobą jakieś obuwie (np kapcie, klapki) do chodzenia po sali.
  • Uwaga udział w warsztacie nie upoważnia do prowadzenia zajęć z Metody Feldenkraisa®. Do tego należy ukończyć profesjonalny 4 letni trening dla nauczycieli Metody Feldenkraisa i zdobyć certyfikat nauczyciela Metody Feldenkraisa
  • Lekcje grupowe Metody Feldenkraisa to delikatne i lekkie zajęcia ruchowe, w których każdy poszukuje ruchu w sobie, we własnym komfortowym tempie i zakresie. Uczestnicy podążają za słownymi instrukcjami nauczyciela i odkrywają jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej.
  • Metoda Feldenkraisa opracowywana przez izraelskiego fizyka i judokę Moshe Feldenkraisa (1904 – 1984) od lat 50 tych XX wieku, jest szeroko stosowana na świecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy, taniec czy rozwój świadomości ciała. Oparta jest na ściśle naukowych prawach kierujących naszym organizmem. Neurologia, anatomia, mechanika ciała leżą u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalającej nam odkryć jak żyć bardziej świadomie i poruszać się sprawniej niezależnie od wieku.

 

O prowadzącym

Jacek Paszkowski – absolwent warszawskiej AWF wydziału rehabilitacji, nauczyciel Metody Feldenkraisa od 20 lat, wiedzę zdobył w USA/CHICAGO w 2000r.

więcej o Metodzie Feldenkraisa www.metoda-feldenkraisa.pl

Daty

dwu-dniowy warsztat

25.04 sobota 11:00-17:30 plus minus 15 minut,długa przerwa obiadowa w trakcie warsztatu

26.04 niedziela 10.00 – 16. 00 plus minus 15 minut. W niedzielę nie robimy długiej przerwy obiadowej.

Cena

300 zł jeśli zaliczka zostanie wpłacona do 01.04.2020

350 zł jeśli zaliczka zostanie wpłacona po tym czasie

Zapisy

mailowo:

centrum@jogapilates.pl,

sms/telefonicznie:

Recepcja 507 154 782

Beata Oganowska 884 886 621

Gosia Stanisławska 505 578 222

lub osobiście w recepcji studia.